Erkek bebek belirtileri nelerdir?

Çoğu anne adayı hamile kaldığı zaman çocuğunun cinsiyetini merak eder. Çocuk doğmadan hazırlık yapmayı her anne ister. Ama bunu cinsiyetini bilmeden yapmak istemezler.  

Günümüzde gelişmiş cihazlar sayesinde bebeğin cinsini çok büyük oranda tespit edilebilmektedir. Fakat bu cihazlar 16.  haftadan önce cevap verememektedir. Bebeğin cinsiyetini daha erken öğrenmek isteyen anne adayları için erkek bebek belirtileri nelerdir sorusunu bir yazı altında toplamaya karar verdik. Kimisi annelerin tecrübelerinden, kimisi bilimsel araştırmalardan, kimisi de kocakarı inançlarından derlediğimiz bu yazımızda, erkek bebek belirtilerini anlatıyoruz. Ayrıca: “kız bebek belirtileri nelerdir?” yazımıza da göz atabilirsiniz. 

erkek-bebek-nasil-anlasilir

Erkek Bebek Belirtileri 

Anne adayının göbeğinin sivrileşmesi 

En sık duyulan belirtilerden biridir. Anne adayının göbeği sivri ve basketbol topu gibi olmasıdır. Anne adayının göbeği bu şekildeyse, yüksek ihtimalle erkek bebek doğacağına inanılır. 

Bebeğin nabzının dakikada 140’dan düşük atması 

Yapılan araştırmalara göre bebeğin nabız atışı da bize cinsiyetini söylemekte. Bebeğin nabız atışı 140’dan düşük ise bize erkek bebek olacağını işaret eder. 

Tatlı  aşermek 

En çok söylenen belirtilerden biride budur. Öyle ki; “ye tatlıyı çıkar Hakkı’yı, ya ekşiyi çıkar Ayşe’yi” gibi deyimlerde söylenmektedir. Kocakarı diye tabir ettiğimiz tecrübeli kişilerin sıklıkla bu durumu savunması ve çoğunun da bunun sonucunda erkek bebek dünyaya getirmesi, bu söylemi haklı çıkarmaktadır. 

Meme ucunda koyulaşma 

Anne olmuş kişilerin tecrübelerine bakarak, meme ucunun koyu renk alması, doğacak bebeğin erkek olduğuna bir işaret olarak gösteriliyor. 

Ellerinin kuru, ayaklarının soğuk olması 

Tecrübelere göre erkek bebek bekleyen anne adaylarının, kız bebek bekleyenlere göre elleri daha kuru, ayakları daha soğuk oluyor. 

Hamilelikte kişilik değişiklikleri 

The Scientific dergisinin yaptığı araştırmaya göre, doğacak olan bebeğe göre anne adaylarının kişiliklerinde değişiklikler görülmektedir. Öyle ki; erkek bebek bekleyen anne adaylarının testosteron seviyesi daha yüksek olduğundan dolayı, erkeklere has davranışlar ve tavırlar ortaya çıkıyor. Bu davranışlar ise, kabalaşma veya saldırganlık olarak adlandırılıyor. 

Sabah bulantısı yaşamama 

Gebeliğin ilk 3 ayında sabah bulantısı yaşamıyorsanız, bu durum erkek bebek olacağına bir işarettir. 

erkek-bebek-karni

İdrar renginde değişim 

Gebelik döneminizde idrarınız sarı ve parlaksa, bebeğinizin erkek olma olasılığı yüksektir. 

Alyans yöntemi 

Başka bir kocakarı yöntemi yine burada karşımıza çıkmakta. İnce bir ipe alyansınızı bağlayın. Sırt üstü yatar vaziyette göbeğinizin üzerine yaklaştırın ve sallandırın. Bu sallantı düz bir şekilde oluyorsa kız, dairesel şekilde dönüyorsa erkek olacağına inanılmaktadır.  

Protein yeme isteği 

Erkek bebek bekleyen anne adaylarının et, peynir, yumurta gibi protein içerikli yiyecekleri aşerdiği görülmüştür. 

Saç, tırnak ve kıllar 

Tecrübeli anne adaylarının söylediklerine göre saç, tırnak ve kıllarınız normalden daha hızlı büyüyorsa erkek bebek olacağına bir işarettir. Hatta özellikle ayak kıllarının bu dönemde daha hızlı uzadığı bildirilmiştir. 

Göğüs Boyutu 

Yine tecrübeli anne adaylarının söylediklerine göre, kız bebek bekleyenlerin sol, erkek bebek bekleyenlerin sağ göğüsleri daha iri olur. 

Kilo Alımı 

Erkek bebek sahibi olan anne adaylarının yine söylediklerine göre, eşlerinin de kendileri ile birlikte kilo almasıdır. 

Yorum Yapın

vestel