christian-grey

Hoşlandığınız erkek sizinle vakit mi geçiriyor yoksa ciddi mi düşünüyor? İlişkiler ve erkekler hakkında merak ettiklerimizi yaşam koçu ve ilişki danışmanı Candan Ünal’a sorduk. İşte, uzman gözüyle, erkeğin ciddi düşündüğü nasıl anlaşılır ve ilişkilere dair sorulara en iyi cevaplar Yüksek Topuklar’da!

Konu ilişkiler olunca, pek çok konuda insan kendini çaresiz hissedebiliyor. Nasıl davranmak gerek, erkekler ne bekliyor, onların düşüncesi ne, hangi adım atmak doğru olur? Benzeri yüzlerce soru arasından en sıklıkla karşılaştığım soruları sizler için derledim.

[wp_ad_camp_2]

İlk adımı ne zaman atacak?

Erkekler biraz saf ve garanticidirler. Eğer bir türlü sonuca ulaşmayan bir arkadaşlığınız varsa, karşınızdaki adamın muhtemelen sizin duygularınızla ilgili şüphesi vardır. Siz onu yakın bir arkadaş gibi mi görüyorsunuz, yoksa onu erkek olarak çekici buluyor musunuz; karar verememiştir. Size güzel sözler söyleyerek iltifat ediyorsa, boş zamanında koşa koşa yanınıza geliyorsa, uzun zaman sizinle yan yana kalıyorsa, birlikte yaptığınız şeylerden sıkılmıyorsa, sohbetleriniz uzun suskunluklarla geçmiyorsa, geriye bir tek sizin duygularınızı ifade etmeniz kalmış demektir. Bazen ilk adımı sizin atmanız gerekebilir.

Erkeğin ciddi düşündüğü nasıl anlaşılır?

Sizinle sadece cinsellik için mi beraber diye düşünüyor olabilirsiniz. Aslında bu sorunun cevabını en iyi yine siz bileceksiniz çünkü ilişkiyi değerlendirebilecek olan yine onu yaşayandır. Ancak ufak birkaç ipucu vermek gerekirse; sizinle beraber olduktan sonra uzun süre sizi aramıyorsa, biraz kuşkulanmanız gerekir. Sürekli evde görüşüyorsanız ve sadece buluşacağınız günlerde arıyorsa, ciddi bir ilişki içinde olduğunuzu söylemek bir zor olacak.

kadin-erkek-cifti

İlk buluşma sıkıntısı!

İlk buluşmalar genellikle zor ve sancılıdır. Aslında doğal haliniz her zaman en iyi olandır ancak bazı detayları da aklınızda tutun. Mesela yemek boyunca bütün hayat hikayenizi anlatmayın. Biraz gizemli kalmak, her erkek için önemlidir.

İlk buluşmada ne çok sert, ne çok sulu olmak elbette önemlidir. Dozunu koruyun! Sizin sadece cinsellik aradığınızı düşünmeyecek kadar ciddi ama birlikte olduğunda sıkılmayacağı ve eğleneceği biri olduğunuzu düşünecek kadar da keyifli olun.

Bütün sorunlar…

Her ne kadar ilişki sorunlarının cevabı var gibi dursa da; aslında her ilişki kendine özeldir. Bir ilişkinin içine girdiğinizde tüm duyguları doya doya yaşayın ve keyfini çıkarın. Ancak ciddi ve birlikte yaşlanacağınız bir ilişki beklentisi içindeyseniz, mutlaka ilişkinize uzaktan bakın. Nasıl görünüyor? Siz olmayan bir ilişkiyi oldurmaya mı çalışıyorsunuz? Aslında ideallerinize uygun olmayan birini, sevdiğiniz için o kalıba sokmaya mı uğraşıyorsunuz? Bütün bunları dışarıdan ilişkinize bakıyor gibi bakarak gözlemleyebilirseniz, sizin için en doğru olan yolu bulursunuz.

Yüksek Topuklar öneriyor:

son-icerik

Unutmayın; bütün beklentiler hayal kırıklıklarının habercisidir. Sevmek istiyorsanız, sonuna kadar sevin ve bunun keyfini yaşayın. Ancak beklentiyle severseniz, yine üzülen siz olursunuz.

Candan Ünal

İlişki danışmanı ve yaşam koçu

Sorularınız ve iletişim için: candanunal@gmail.com