Kadın hayallerindeki sofistike sevgiliyi arıyor. Erkekse kadınlara gerçekçi olmalarını ve erkeklerin aklında bir tek şey olduğunu kabul etmelerini söylemeyi görev edinmiş. Ama istediği şeyi alması için kadına yardım etmeye karar verdiğinde, ikisi de, taban tabana zıt kutupların birbirlerini ne kadar güçlü çektiğini beklenmedik bir şekilde öğreniyor. 

Abby Richter (Heigl) “A.M Sacramento”da çalışan hırslı bir sabah programı yapımcısıdır ve her soruna anında çözüm bulabilmekle gurur duymaktadır—kendi mutsuz bekârlığı dışındaki her soruna… Kontrolü daima elinde tutan Abby, konu birlikteliklere geldiğinde başarısızlıklarla dolu bir sicile sahiptir.


Programının reytingleri inanılmaz bir düşüş gösterince, Abby yeni işe alınmış özel muhabir Mike Chadway (Butler)’le ekip olmak zorunda kalır. Abby’nin bam teline basmakta Chadway’in üstüne yoktur. Chadway’in “Çirkin Gerçek” bölümü, erkekleri harekete geçiren şeyler konusunda tüyo vermeyi vaat etmektedir. Ama sinir bozucu derecede müstehcen, neşeli bir cinsiyetçiliğe sahip arsız tarzı Abby’nin sinirine dokunmaktadır. Bu da yetmiyormuş gibi, reytinglerdeki ani artış, Chadway’in kanaldaki yerini garantiler.

Gülsüm Kurtul
Yüksek Topuklar – Kültür Sanat