Sadece bir otel değil, edebiyat dergâhı olarak kurgulanmış Erendira… Yüz yılın romanı ‘Yüz Yıllık Yalnızlık’ın efsane yazarı Gabriel Garcia Marquez’ in roman kahramanının adını verdiği otel, Erendira’nın hikâyesi kadar hüzünlü olmasa da Alaçatı’da yepyeni bir hikâyenin başlangıcını müjdeliyor.

Gerçek birer edebiyat aşığı olan Erhan ŞAHİN ve Mithat OLCAY’ın Alaçatı’da açtıkları yeni butik otel, tipik bir Alaçatı evininin restore edilip, serin avlularıyla, adeta külliyeye dönüştürüldüğü bir mekan. İçmimar Muzna Abdülhamit’in benzersiz dokunuşlarıyla hayat bulan birbirinden özel Alaçatı odaları, Ayhan Kalfa’nın incelikli taş işçiliği ile birleşerek farklı bir hikâyeye dönüşmüş burada. Tamamı süit standardındaki odalarının her biri ayrı bir ruh ve konsept taşıyor ve bu ruha uygun olarak adlandırılıyor; Leticia, Erendira, Ursula, Fermina Daza, Cartagena, La Dorada, Santa Marta,

erendira 1

Bogota, Palmira, Tunja…

Odalarında her türlü konforun yanı sıra Erendira kitapları da bulabileceğiniz otelde, kaliteli bir uykunun ardından, bahçedeki The Lobster Restaurant’ta eşsiz bir kahvaltı ile güne başlayacaksınız. Güler yüzlü, işinin ehli personeli sizi güzel bir güne hazırlayacak ve Alaçatı keyfiniz böylece başlayacak… Gün içinde ister otelde dinlenin ister çevreyi keşfe çıkın, ardından gurme lezzetleri tadabileceğiniz, dünyaca ünlü şef Ayvaz Akbacak ile fine dining durağınız The Lobster Restaurant & Lounge olacak. Gecenin ilerleyen saatlerinde bahçenin ortasına konumlandırılmış ‘’Tepe Niaki Show’’ ile alışıla gelmiş minik tatların yolculuğuna çıkmak, gecenizi daha da keyiflendirecek.

erendira 1

Erendira Hotel standart bir tatil ve dinlence yerine kendinizi özel hissedeceğiniz bir ortamda, farklı bir tarz nostalji ile lezzet konseptini bir arada sunuyor. Çeşme’ye sekiz kilometre uzaklıktaki otel, yılın 12 ayı misafirlerini ağırlıyor. Alaçatı’nın merkezinde bulunan Erendira Hotel; 13 odalı butik konsepti ve inanılmaz lezzetlerle misafirlerini buluşturacak olan ‘’ The Lobster Restaurant’’ı ile Alaçatı’nın bir numaralı butik oteli olma yolunda.

Gabriel Garcia Marquez’ in ‘Yüz Yıllık Yalnızlık’ı Yeniden Hayat Buluyor…

Ünlü yazar Marquez’ in 21. yüzyılın en iyi eserlerinden sayılan Yüz Yıllık Yalnızlık romanı, otelin de adını aldığı Erendira’nın dramını anlatıyor. Hayatını, sığınmak zorunda kaldığı babaannesine hizmet ederek geçirirken, yaptığı küçük bir hata sonucu babaannesinin görkemli evinin yanmasına neden olan Erendira, bunun bedelini çok ağır öder. Babaannesi tarafından kasaba kasaba dolaştırılıp satılan Erendira, bir efsaneye dönüşür. Çadırların önünde kuyruklar oluşur. Ama borcu bir türlü bitmez. Böyle bir hikâyenin etrafında Karayip halklarının ‘Büyülü Gerçeği’nden bir kesit sunar Marquez. Erendira’nın sahipleri Erhan ŞAHİN ve Mithat OLCAY’ın edebiyat sohbetlerinin yapıldığı bir mekân istediklerini; otelin ismini de kitaptan esinlenerek koyduklarını söylüyor.

erendira 1

Otelde Hayalleriniz de Rahatınız da Leyla Taşkın’a Emanet

Otelin sahipleri, hayatlarında bir dönüm noktası oluşturan yeni yatırımlarını gözü kapalı emanet edecekleri birisini ararken Leyla Taşkın’da karar kılmışlar. Erendira’da otel yatırımları yöneticisi ve genel müdür olarak göreve başlayan Taşkın, dile kolay 29 yıldır turizm sektörüne emek veriyor. Texas University İşletme Bölümü mezunu olan Leyla Taşkın, sektörde edindiği deneyimlerle, ABD de dahil hizmet verdiği tüm otellerde marka değerinin büyümesini sağlamış. Tecrübeli yönetici ayrıca Amerikan Türk İş Kadınları Derneği, Skal İstanbul, TUROB ve Moda Deniz Kulübü üyelikleri ile dikkat çekiyor. Son üç yıldır Gardens Of Babylon ve Grand Yazıcı Bodrum Genel Müdürlük görevleri ile Bodruma renk katan Taşkın’ın sihirli elleri şimdi de Alaçatı’ya değiyor.
www.erendirahotel.com

erendira 1