ender-sarac-zayiflama-iksiri

Yıllar önce, Dr. Ender Saraç ile tanıştığım anı, bugün gibi hatırlıyorum: Pozitif enerjisinin konforunda sohbet ederken yaşını söyledi ve ben karşımdaki insanın, söylediği yaşta olmasına çok şaşırdım! Ama güvenim kat kat arttı: Demek ki bizlere önerdiği temiz beslenme tavsiyelerini, zayıflama yöntemlerini kendisi de uyguluyordu ve bu gerçekten etkileyiciydi.

Zaman içerisinde kariyerim bambaşka noktalara yöneldi, New York Üniversitesi’nde fitnes, pozitif psikoloji ve beslenme eğitimleri aldım. Temiz yaşam koçu olarak çalışmaya başladım. Bana, hangi tarzda zayıflama ve spor formatı kullandığımı sorduklarında “Ender Saraç ekolünden geliyorum” diyordum. Çünkü, Ender Saraç özgürlükçü, geleneksel ama yenilikçi bir sistem uyguluyordu ki bu gerçekten ben ve danışmanlık verdiğim insanlara çok iyi geliyordu. Zayıflama çayı diyordum, değil mi? Şimdi biraz ondan bahsedeyim size.

[wp_ad_camp_2]

Geçenlerde, Ender Bey ‘Çocuğunu doğru besle’ kitabını anlatmak için biz, “Yüksek Topuklar” ekibini kahvaltıya davet etmişti. Lezzetli ve sağlıklı besinlerle kahvaltımızı yaparken, Ender Saraç’ın esprili yanını keşfetmekten mutluluk duyuyordum. O gün, zencefil ve sarımsak kullanılarak hazırlanan zayıflama çayı tarifini de almıştım kendisinden ve hemen sayfamızda yayınlamıştık.

Dr. Ender Saraç'ın zencefilli çayını denedim, tadını ve etkisini çok beğendim :)
Dr. Ender Saraç’ın zencefilli çayını denedim, tadını ve etkisini çok beğendim 🙂

Önceki sabah, “Ender Saraç’ın bir zayıflama tarifi vardı, onu yapsam nasıl olur?” diye düşündüm ve yaptım. Sonuç mu? Beni o kadar uzun süre tok tuttu ki zorla yemek yedim =) İşte yine, Ender Saraç’ın muhteşem tariflerinden birini daha keşfetmiştim. Bu çay gerçekten tok tutuyordu. Demek ki aşırı iştah veya tatlı isteği olan kişilere süper bir çözüm olabilirdi. Zencefilin, ödem söktürme ve şişkinlik gidermede en etkili bitkilerden olduğunu biliyorum. Sarımsak ise, kilo vermeyi hızlandıran mucize besinlerden biri. Hepsi bir araya geldiğinde ortaya, bir insanın zayıflaması için gereken her şeyi sunan çay çıkıyor.

Sizlere bu çayı mutlaka tavsiye ediyorum. Kilo vermeye ihtiyacınız yoksa bile, benim gibi sırf sağlığınızı korumak için haftada birkaç defa yapmanızı öneririm.

Malzemeler,

 • 1 litre su
 • 4 dilim taze zencefil
 • 1 adet dilimlenmiş limon
 • 2 orta boy sarımsak

Hazırlanışı,

 1. Sarımsağın kabuğunu soyup dilimleyin.
 2. Tencereye tüm malzemeleri alıp bir taşım kaynatın.
 3. Soğuması için bekletin ve süzün.
 4. Yemeklerden 10 dakika önce bir büyük bardak için.

Önemli bilgiler,

 • Koku yapmıyor.
 • İstediğiniz kiloya inene kadar devam edin.
 • Taze zencefil kullanmalısınız.

İyi ki varsınız Dr. Ender Saraç, dünya sizin gibi insanlarla daha güzel! =)

arzu-karabulut-sonHafif ve mutlu günler dilerim! 🙂

Arzu Karabulut

Yüksek Topuklar / Genel yayın yönetmeni

Facebook: https://www.facebook.com/YuksekTopuklarNet

Instagram’dan takip etmek için: https://instagram.com/arzukarabulut1

zayiflama-yontemleri-banner