Yeni bir diziye başlamak istiyorsanız ve kapalı havalarda evde vakit geçirmekten hoşlanıyorsanız bu haberimiz tam size göre! Hafta sonu planı olmayanlar için harika dizi önerileri sunuyoruz. Yüksek Topuklar ekibi olarak hazırladığımız özel haberimizi okuyarak en popüler yabancı dizi önerilerini öğrenebilirsiniz.

Girls

Hannah, üniversite sonrasında hayatına ekonomik zorluklarla uğraşmadan ailesinin yardımıyla New York’da ev arkadaşı Marnie (Allison Williams) ile yaşamaktadır. Bir taraftan, anı kitabını çıkarmak için uğraşırken diğer taraftan da bir şirkette stajyer olarak çalışmaya devam etmektedir. Ancak günün birinde Hannah’ın ailesi ekonomik desteğini keseceklerini söyledikten sonra, Hannah’ın hayatı hiç de kolay olmayan bir süreçten geçecektir…

The Crown

Dizi İngiliz Kraliyet ailesi hakkında, Kraliçe II. Elizabeth’i merkezine alan biyografik bir hikayedir. Kraliçe II. Elizabeth karakterini Claire Foy’un canlandırdığı drama dizisinde, savaş sonrası İngiltere’nin kaderini belirleyen başbakanlarının yaşadıkları konu ediliyor. The Crown, dünyanın en ünlü iki adresi olan Buckingham Sarayı ve 10 Downing Street’in içinde yaşanan entrikaları, aşkları ve 20. yüzyılın ikinci yarısına şekil veren olayların perde arkasını anlatıyor. Matt Smith’in Edinburgh Dükü ve Kraliçe II. Elizabeth’in eşi Philip Mountbatten karakterini canlandıracağı dizide John Lithgow Sir Winston Churchill olarak rol alıyor.

Black Mirror

İngiliz yapımı olan bu dizinin her bölümü farklı bir hikayeyi, farklı oyuncularla ve farklı yönetmenlerle anlatıyor. Öykülerin yazarı Charlie Brooker; seyirciyi emniyetsiz bir dünyaya başarıyla sürüklerken, farklı gerçekliklerin ve şimdiye kadar hiç düşünmediğimiz açmazların olduğu bir dünya yaratıyor. Gerçeklerden çok da uzakta olmayan bir gerçeküstü dünya bu.

Shameless

Chicago’nun güneyinde geçen dizi, altı çocuk ve bir babadan oluşan ailenin trajikomik hikayesini anlatmaktadır. Baba Frank Gallagher alkol batağında çok eğlenceli vakit geçirirken, çocukların en büyüğü Fiona Gallagher ise kardeşlerini bir şekilde okutma ve geçindirme derdindedir. Ailenin başına zaman zaman komik, çoğu zamansa yürekleri sızlatan olaylar gelmektedir. Her ne olursa olsun Gallagher ailesi her türlü zorluğun üstesinden gelir.

La Casa de Papel

Son zamanlarda popüler olan La Casa De Papel dizisinde, profesör lakabıyla bilinen gizemli bir adam yüzyılın en büyük soygununu yapmaya karar verir. Profesör ince eleyip sık dokuyarak ülkenin dört bir yanından kendi alanlarında ünlü kişilerden oluşan bir ekip toplar. Kusursuz bir plan için 5 ay yeterlidir. Bu 5 ayı eve kapanarak, her ihtimali ölçerek, tartarak, planlayarak ve ek planlar yaparak geçirirler. Süre dolduğunda ise ellerinde kusursuza yakın bir plan vardır. Ancak unuttukları bir şey vardır, bir soygunun başarıya ulaşması için kusursuza yakın bir plan kadar ekip de kusursuz olmalıdır.

Breaking Bad

Sıradan bir kimya öğretmeni olan Walter White’ın öleceğini öğrenince uyuşturucu üreticiliğine kadar uzanan özgürleşme deneyimi, çarpıcı bir kara mizaha dönüşüyor. The X-Files’ın yapımcısı Vince Gillian’ın imzasını taşıyan Breaking Bad, ölümle yüzleşen sıradan bir adamın sıra dışı hikayesini anlatıyor. Walter, eşi ve engelli oğlu Jr. ile New Mexico’da tüm hayatını kurallara göre yaşayan kendi halinde bir kimya öğretmeniyken, ölümcül safhada akciğer kanseri olduğunu öğrenir. Yaşamak için iki senesi kalmıştır. Bu haberle sarsılan White, hayatının denklemini değiştirir. Tüm günlük endişelerden ve toplumun dayattığı sınırlamalardan sıyrılarak yeni bir adama dönüşür… Kimya bilgilerini farklı bir neden için, uyuşturucu üretip satmak için kullanan bir adam. Amacı ölümünden sonra ailesinin geçinebilmesini sağlayacak parayı kazanmaktır. Ancak işler kontrolden çıkar. Basit bir aile babasının uyuşturucu çetesinin elebaşına dönüşmesinin komik ama aynı zamanda duygu yüklü hikayesini kaçırmayın.

This is Us

Aynı tarihte dünyaya gelmiş olan 5 farklı kişinin hayatlarının kesit olarak işlendiği dizide, bu kişilerin günlük hayatlarında tecrübe ettikleri birtakım olaylar ve hayatlarının birbirleriyle olan bağlantıları konu edinmiştir. Rebecca ve Jack isminde üçüz bekleyen bir çift, yakışıklı ve ünlü bir dizi oyuncusu olan Kevin, son derece komik ve cana yakın bir ikizi olan Kate ve biyolojik babasının peşine düşmüş başarılı bir avukat olan Randall, birbirinden tamamen farklı gözüken hayatlara sahip olsalar da bu hayatları çeşitli şekillerde birbirine bağlanacaktır. Hayatın acı ve tatlı detaylarını sıkça içinde barındıran dizi, izleyicilerine bu detayları fazlasıyla vermektedir.

 Suits

2011 Yılında başlamasına rağmen, hala popülerliğini koruyan Suits; belki de her dönem izlenebilecek komedi ve gerçek yaşam içeren kurgulardan birine sahip. Bir avukatlık bürosunda, sıra dışı yaşamları işleyen kurgu bunun yanında temelde tek bir adama odaklanıyor: Mike Ross. Patrick J. Adams’ın hayat verdiği bu karakter, oldukça zeki ve kıvrak zekaya sahip bir adam olarak pek çok şeyi ezbere bilmekte, aynı zamanda kolayca bazı şeyleri de öğrenebilmektedir. Kısacası, harika bir avukat adayıdır ancak eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalmış ve farklı olaylar hasebiyle zor bir yaşamla karşı karşıya kalmıştır. Ansızın girdiği avukatlık bürosunda, avukat olarak çalışmaya başlayan Mike Ross, hem lisanssız bir avukat olduğunu hem de pek çok bağımlılığını üstlerinden gizlerken; aynı zamanda kendi içerisinde bunları çözmeye de çalışır.  İnsanların yerine avukatlık sınavlarına girerek geçimini sağlayan Mike’ın bundan sonraki yaşamı büyük bir avukatlık bürosunda, avukat olarak devam edecektir.

Dark

Alman yapımı bir dizi olan Dark, daha çok yeni. Bakıldığında, suç, dram ve gizem ögelerini ele alarak hazırlanan Dark’ta; senaryo Baran Bo Odar tarafından kaleme alınırken, dizinin popülaritesi gün geçtikçe yükselmeye devam ediyor. Stranger Things tarzında bir dizi olduğu söylenen Dark’ın başrollerinde Oliver Masucci, Karoline Eichhorn, Jördis Triebel gibi isimler yer alıyor. Winden adlı bir Alman kasabasında, iki çocuğun ansızın kaybolması ile başlayan Dark, bu iki küçük çocuğun bulunma süreçlerini ele alıyor ve aynı zamanda aileler arasındaki karmaşık ilişkileri de konu ediniyor. 1986 Yılına döneceğimiz Dark, gerilim dolu ve kesinlikle gizemli yapıtları sevenlerin izlemesi gereken bir dizi.

Friends

New York’ta yaşayan 20’li yaşlardaki üçü kadın, üçü erkek, altı kişilik bir arkadaş grubunun yaşamları ile ilgilidir. Çekimleri 10 yıl süren dizinin karakterleri gerçek hayatta olduğu şekilde dizide de aynı oranda yaşlandırılmışlardır. Tüm zamanların en sevilen sitcom’larından biri Seinfeld ise diğeri hiç kuşkusuz Friends olmuştur. Çocukluk arkadaşı olan Monica ve Rachel, Monica’nın ağabeyi Ross, Ross’un üniversiteden oda arkadaşı Chandler… Chandler’ın ev arkadaşı Joey ve Monica’nın eski arkadaşı Phoebe. Geçmişleri bir şekilde bir yerde kesişen bu 6 arkadaşın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor.Müthiş bir mizah ile dostluk bağlarının iç içe geçtiği dizideki karakterler, 10 sezona yayılan hikaye boyunca izleyiciyle birlikte büyüyüp olgunlaşıyor. Jennifer Aniston gibi sonradan yıldızlaşacak isimleri kazandıran bir dizi olarak da unutulmazlar arasındadır.

Yağmurlu günlerde keyifle izleyeceğiniz filmler için hemen tıklayın!