Çocukların bakımı, yoğun iş temposu, evin düzeni, trafikte geçirdiğimiz saatler gibi faktörlerle strese maruz kalıyoruz. Kendimizi huzursuz hissediyor, uykuya dalmakta bile zorlanıyoruz. Aslında, hepimizin rahatlamaya ve hayattan mola almaya ihtiyacı var. Ben kendime bir iyilik yaptım, size ilham vermesi için mutluluk deneyimimi paylaşıyorum.

Hayatımı gözden geçirdiğimde, herkesin ihtiyacına yetişmek için çabaladığımı ancak ruh, zihin ve beden sağlığımı ihmal ettiğimi anladım. Oysaki, okuduğum kişisel gelişim kitaplarında veya arkadaşlarımla sohbetlerimde mutlu olmak için önce kendimizi sevmemiz gerektiğini konuşuluyordu. Kendimize şefkat, özenli bakım sunmayı önce biz hak ediyorduk. Gerçeği kabullenince, duruma çözüm yolu bulmam daha kolay oldu.

Rahatlamanın en etkili yöntemi olan masaj yaptırmak aklıma geldi. Gün ortasında, çalışma tempoma ara verip Nu Spa’da dinlenmeye, rahatlamaya karar verdim. Hemen bir telefon açıp en yakın tarih için randevu aldım. Nu Spa’yı tercih etmemin en önemli sebebi, sadece orada bulabileceğim terapi masajı seansıydı. Açıkçası, beklediğimden daha fazla memnuniyet buldum.

Nu Spa’ya gittiğimde güler yüzle karşılandım. Hazırlanmam için yardımcı oldular, beni yönlendirdiler. Kadınlar için soyunma odasına geçip masaj için bornozumu giydim. Telefonumu kapatıp, benim dışımdaki dünyayı sessize aldım. Çünkü, sürekli dış dünyayla bağlantı kurarken, özüme doğru yola çıkamıyordum.

Loş ışıklarla aydınlatılmış ve son derece konforlu masaj odasına girdim. Terapi masajında önce en sorunlu bölgem olan sırtım için başladık. Özel bitkisel yağlarla yapılan bu masajla, her bir kasımın hatta kemiklerimin bile gevşeyip rahatladığını hissettim. Ben, aroma olarak vanilya tercih ettim. Çünkü, bu koku tüm duyularıma hitap ediyor ve bana kendimi rahat hissettiriyor. Ama isterseniz lavanta, tarçın, portakal gibi sevdiğiniz başka kokuları tercih edebilirsiniz. Kollarım, bacaklarım, boynum, ayaklarım yani tüm vücuduma vanilya aromalı bitkisel yağlarla masaj yapıldı. Her dokunuşta, aslında buna ne kadar çok ihtiyacım olduğunu fark ettim.

Saç diplerime ve yüzüme yapılan masajla, mükemmel bir rahatlama duydum. Sanki zihnim sakinleşiyor, beni strese sokan tüm faktörler hızla uzaklaşıyordu. Terapi masajında beni en çok etkileyen ise, içi kurutulmuş çiçeklerle dolu sıcak yastığın sırtımı dinlendirmesiydi. Aromatik bitkisel yağlarla yapılan masaj sonrası bu sıcak yastıkla, rahatlatıcı etki daha yükseldi. 50 dakika süren masajın sonunda, yeniden doğmuş gibi hafif ve dinlenmiş olarak odadan çıktım.

Nu Spa, masaj sonrası için kuru kayısı ve bitki çayından oluşan bir menü ikram etti. Dinlenme alanında bitki çayımı yudumlarken, kendime bir söz verdim: Yetişmem gereken ne kadar çok iş olursa olsun, mutlaka ayda iki kere masaja geleceğim dedim.

Kadınlara özel duş alanına girip ılık suyla yıkandım. Saçlarımı kuruttum. Çıkışta, cildim için nemlendirici kremi yanıma almadığımı fark ettim ve Nu Spa personeli hemen yardımıma koştu. Bana, çok etkili ve güzel kokulu cilt nemlendirici verdiler. Cildime uyguladığım anda, müthiş bir rahatlatma hissettim.

Ben, Nu Spa’dan çok mutlu ayrıldım. Hayata sadece bir kere geldiğimizi ve aslında mutlu olduğumuz anların bize hayat verdiğini anladım. Ben masaj yaptırdıktan sonra Nu Spa’da bir gelişme daha oldu: Telefonuma indirdiğim Nu Spa mobil uygulaması sayesinde, istediğim zaman masaj randevusu veya paketleri alabiliyorum.

Bu harika deneyimi, tüm içtenliğimle sizlere tavsiye ediyorum. Kendimize değer verelim ki hayattan, insanlardan da karşılığını alalım. Biz çok değerliyiz, bunu tüm zerrelerimizle hissedelim. Nefis bir masaj veya bitki çayıyla kendimizi ödüllendirelim. 24 saat içerisinde kendimize ayıracağımız 1 saatimiz olduğuna inanıyorum. Zamanım yok bahanesine kapılmayalım, kendimize bir iyilik yapıp masajla ödüllendirelim.

Arzu Karabulut // Yüksek Topuklar