anne-bebek-fircalama

Ağız ve diş sağlığı sözkonusu olduğunda Nil Karaibrahimgil’in şarkısını hatırlayın: “gülümse, erkekler pozitif kızları severler!” Büyüleyici gülümsemeler için öncelikle en iyi diş fırçasını seçmek ve dişlerimize iyi bakmamız gerekiyor. Peki, en iyi diş fırçası nasıl olmalıdır? Öğrenmek için tavsiyelerimize kulak veriniz!

Diş fırçası aslında bir süper kahramandır!

Ağız ve diş sağlığımızı korumak için en büyük yardımcımız diş fırçasıdır. Günümüzde, her diş ve ağız yapısına uygun seçeneklerde diş fırçası bulunuyor ve derinlemesine temizlik ve bakım için süper kahramanlar gibi yardımımıza koşmak için bizi bekliyor!

[wp_ad_camp_2]

Diş fırçası, yalnızca diş sağlığı için değil, diş etlerinin sağlığı için de vazgeçilmezdir. Fırçalama işlemi, diş etlerini de temizlemenin yanı sıra, onlara masaj yapar. Bu da hareketsiz bir doku olan diş etlerindeki, kan dolaşımını canlandırmanın en iyi yoludur.

Size en uygun diş fırçasını seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli kriter, fırçanın sertliğidir. Fırçaların üzerinde yazan “yumuşak, orta sert, sert” gibi ifadeler, fırça kıllarının sertliğini ifade eder. Eğer dişçiniz, aksini önermediyse, orta sertlikte kıllara sahip bir fırça almalısınız.

Diş bakımı acısız ve kansız olmalıdır!

Sizin estetik zevklerinize uyan ve dişlerinizi en iyi temizlediğini hissettiğiniz, diş etlerinizi acıtıp tahriş etmeyen bir fırça kullanabilirsiniz. Yeri gelmişken, estetik zevkin de fırça tasarımında önemli bir etken olduğunu eklemeliyim. Çocukların sevdiği çizgi kahramanlardan, tuttuğunuz takımın renkleri ve logosuna kadar, çok farklı estetik zevklere hitap eden tasarımlar var. Bir de unutmamanız gereken, ne kadar çok sevseniz de, diş fırçanızı üç ayda bir değiştirmeniz gerektiği… Neyse ki seçenekler o kadar çok ki yeni diş fırçanız size eskisinin yokluğunu hissettirmeyecektir.

anne-bebek-fircalama-2

Elektrikli diş fırçalarını da tercih edebilirsiniz!

Elektrikli diş fırçaları ya da temizleyici kısmı çeşitli malzemelerle desteklenmiş fırçalar veya özel tasarımlı tellere sahip fırçalar da, dişleri için yüksek seviyede koruma isteyenlerin imdadına yetişiyor. Bunların da diş etlerine masaj yapmak, diş aralarını daha etkin biçimde temizlemek, plaklara karşı daha etkili tellere donanmış olmak gibi özellikleri bulunuyor. Ayrıca “kullan at” elektrikli fırçalar ve başlığı değiştirilebilen elektrikli fırçalar hem daha etkin hem de ekonomik çözümler olarak karşımıza çıkıyor.

Yüksek Topuklar öneriyor:

son-icerik

Daha güzel olmak, daha iyi hissetmek, gerçekten bizim elimizdedir! Ellerinize diş fırçanızı ve macununuzu alıp günde 3 kez, 2 dakika fırçalamanızı öneriyoruz. Nefesinizin her zaman ferah ve dişlerinizin her zaman sağlıklı olması dileğiyle… En iyi diş fırçası, ağız yapınıza en uygun olandır.