Kim sevmez ki romantik komedi filmlerini. Arkadaşlarla bir evde toplanıp, izlenen o filmlerin tadı bir başka. Bu gün listemizde en iyi 14 romantik komedi filmleri yer alıyor. Hepsini sizler için tek tek seçtik. Her ruh haline iyi gelecek bu filmleri izlerken hem duygulanacak hem de güleceksiniz. Sıkı durun; işte karşınızda en iyi 14 romantik komedi filmleri;

Keşke 30 Olsam

keske-30-olsam-filmi

13 yaşındaki Jenna Rink’in tek hayali “30 yaşında, tutkulu ve güzel” bir kadın olmaktır fakat bu hayali gerçekleşince işler pek de Jenna’nın düşündüğü gibi gitmez. Jenna’nın akıl karışıklığını en eğlenceli şekilde konu alan Keşke 30 Olsam filminin başrollerini ise Jennifer Garner ve Mark Ruffalo paylaşıyor.

Bridget Jones’uın Günlüğü

bridget-jones-gunlugu-filmi

Renée Zellweger’in canlandırdığı Bridget Jones karakteriyle gönülleri fetheden “Bridget Jones’un Günlüğü” adlı film patronu ve çocukluk aşkı Mark Darcy’e kalbini kaptıran Bridget Jones’un yaşadıklarını nükteli bir İngiliz mizahıyla anlatırken kendine güvenin önemini bir kez daha dile getiriyor.

Senden Nefret Etmemin 10 Sebebi

senden-nefret-etmemin-10-sebebi

1999 yapımı film, akıllıca kurgulanmış senaryosuyla en klasik, başarılı gençlik komedilerinden biri. Heath Ledger ve Joseph Gordon-Levitt arasında uzun yıllar devam eden arkadaşlığın temellerini atan film romantik komedi olmasının yanı sıra epik dans sahneleri ve şarkılarıyla da bir fenomen haline geldi.

Fırlama Kızlar

Firlama-kizlar

Jane Austen’ın Emma’nın en modern uyarlaması olarak kabul edilen Hollywood yapımı bu romantik komedi ise Kaliforniya’da bir lisede geçiyor. Zengin lise öğrencilerinin sınıf çatışmasını romantizm ve komediyle bir araya getiren Fırlama Kızlar filminin başrolünde ise Alicia Silverstone var.

Umut Işığım

umut-isigim-filmi

Başrollerini ünlü oyuncular Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper’ın paylaştığı Umut Işığım filmi Lawrence’a “En İyi Kadın Oyuncu” Oscar’ını kazandırdı. Akıl hastalığının tüm gerçekçiliğiyle tasvir edildiği filmde romantik komedi ve dram bir araya geliyor.

Sil Baştan

sil-bastan-filmi

İki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alan Joel Barish, bir teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır.

Ah Mary Vah Mary!

ah-marry-vah-marry

Cameron Diaz ve Matt Dillon’un başrolünde olduğu 1998 yapımı bu romantik komedide lisede hayallerini süsleyen kadınla yıllar sonra tekrar buluşma şansı yakalayan Healy karakteriyle Mary’nin arasındaki ilişkiyi konu alıyor. İşin içine giren özel dedektif (Ben Stiller) ise filme ayrı bir hava katıyor.

Amelie

amelie-filmi

Fransız yapımı filmin başrolünde oyunculuğuyla göz kamaştıran Audrey Tautou var. Paris’te garsonluk yapan genç, naif ve çekingen Amelie’nin tek hedefi çevresindekilere yardım etmekken bir anda gerçek aşkla karşı karşıya gelir. Jean-Pierre Jeuneut’nün yönettiği film aynı zamanda soundtrack’i olan La Valse d’Amelie’yle çok konuşuldu.

Aşk Her Yerde

ask-heryerde

Richard Curtis’in yazıp yönettiği İngiliz yapımı bu filmde Hugh Grant, Alan Rickman, Keire Knightley gibi birçok yıldızı rol almakta. İçerisinde aşk ve arkadaşlıkla ilgili birçok hikayeyi barındıran film, zengin oyuncu kadrosuyla da göz dolduruyor.

Aşkın (500) Günü

askin-500-gunu

Aşkın gerçek olmadığına inanan bir kadının uslanmaz romantik olan Tom ile ilişkisinin anlatan film özellikle müzikleriyle yıllardır hafızalardaki yerini korudu.

Kaza Kurşunu

420

Ben Stone ve Alison Scott’ın yolları bir gece kulübünde kesişir. Birbirlerinden çok farklı karakter ve yaşam tarzına sahip bu iki kişinin tek gecelik ilişkisi hiç ummadıkları bir probleme yol açacak ve işsiz, güçsüz Ben ile kariyerine emin adımlarla devam eden Alison’ı yeniden birleştirecektir.

Uzatmalı Nişanlım

uzatmali-nisanlilik-filmi

Tom ve Violet birbirini çok seven genç bir çifttir. Tom’un evlenme teklif etmesi üzerine hayatlarını birleştirme kararı alan çift önce nişanlanırlar. Fakat Violet’in işi gereği başka bir eyalete tayini çıkar ve düğün tarihini 2 sene sonraya ertelemek durumunda kalırlar.

Aşk Doktoru

ask-doktoru

Kendine göre imkansız bir aşka tutulmuş olan albert aşk acısı çekmektedir. Kendisi gibi yardıma muhtaç olup sorunlarını çözmüş kişilerden aldığı bir kart sayesinde dr.hitch ile tanışır. Hitch ile tanışmasından sonra hayatı değişir.

Zamanda Aşk

about-time

Genç yaştaki Tim Lake, ailesiyle birlikte sıra dışı bir yeteneğe sahiptir:Tim hayatının farklı yönlerini değiştirmek için bu özelliğini kullanmaya başlar. Mary adında bir kıza aşık olur çalışmak için Londra’ya taşınır. Tim gizli yeteneği ilişkilerine de yeni bir ‘boyut’ getirir ama genç adam yakın zamanda her sorunu bu şekilde çözemeyeceğini fark edecektir.

Romantik komedi tavsiyelerimizlerimizden sonra sizler de aklınızdaki filmleri yorum olarak bizlerle ve okurlarla paylaşabilirsiniz. Ek olarak sonbaharda izlemeniz gereken 5 film tavsiyesine de göz atabilir ve yorumlayabilirsiniz. İyi seyirler…