Evde vakit geçirmekten hoşlananlar için mutlaka izlenmesi gereken romantik komedi filmlerini derledik. En iyi romantik komedi filmlerini, ister sevgilinizle ister arkadaşlarınızla izleyin. Düzenleyeceğiniz özel film gecesinde aşk dolu ve komik filmlerin keyfini çıkarın!

Umut Işığım (2012)

Başrollerini ünlü oyuncular Jennifer Lawrence ve Bradley Cooper’ın paylaştığı Umut Işığım filmi Lawrence’a “En İyi Kadın Oyuncu” Oscar’ını kazandırdı. Akıl hastalığının tüm gerçekçiliğiyle tasvir edildiği filmde romantik komedi ve dram bir arada hissediliyor. 

Aşk Sarhoşu (2010)

Maggie, özgür ruhlu genç bir kadın, Jamie ise hiçbir kadının karşı koyamadığı cazibeli bir erkektir. Jamie, hem işten hem de kadınlardan çok iyi anlamakta, her iki alanda da epeyce başarılı. Ancak Maggie’nin kimseye bağlanmak istemeyen ruhunun bu aşkı nasıl zora soktuğunu bizlere anlatıyor.

Sürpriz Baba (2010)

Kassie, artık 40 yaşına gelmiş, ancak bir çocuk sahibi olamamış bir kadındır. Şu an için tek şansı suni döllenme yoluyla bebek sahibi olmaktır. Kassie, istediği kriterlere sahip olan birinin spermlerini alıp hamile kalmak ister. Ancak en iyi arkadaşı Wally, ona aşıktır ve baba adayının spermleriyle kendi spermlerini değiştirir. Artık Kassie, Wally’nin çocuğuna hamiledir.

Aşkın 500 Günü (2009)

Genç yönetmen Marc Webb’in ilk uzun metraj filmi olan Aşkın 500 Günü en iyi romantik komedilerinden biri sayılıyor. Filmdeki hikaye, erkek kahramanın gözünden, geri dönüşlerle ilerliyor ve 500 gün süren bir aşkın içinde ilişkinin iyi ve kötü günlerini gösteriyor. Yaşanan ilk heyecanları, irili ufaklı krizleri gözler önüne seriyor.

Erkekler Ne Söyler, Kadınlar Ne Anlar? (2009)

Her daim sorulan bu soru, kadınların erkekleri anlamadığı, erkeklerin kendini anlatamadığı ya da erkelerin kadınları anlamak istemediği gibi konulardan ortaya çıkıyor. İşte tam da bu bağlamda, filmde Marslı erkekler ve Venüslü kadınların bir garip “anlaşamamazlık” öyküsü anlatılıyor.

İyi Şanslar Chuck (2007)

Charlie daha 10 yaşındayken başarısız bir öpme, öpememe serüveni yaşamış ve lanetlenmiştir. İşte bu lanetten dolayı hayatına giren her kadın kısa süre sonra hızla onu terk etmekte ve bunun ardından hemen evleneceği adamı bulmaktadır. Buna inanan kızlar Charlie’nin peşini bırakmazlar onunla sevgili olup hemen onu terk ederler. Charlie’nin tek şansı bu laneti kırmaktır. Acaba kırabilecek midir?

50 İlk Öpücük (2004)

Ana karakterler, tek gecelik aşklarla yetinen soğuk deniz canlıları veterineri Henry ve geçirdiği bir kaza sonrası her gece hafızasının silinmesine neden olan ender bir nörolojik rahatsızlığa sahip sanat öğretmeni Lucy’dir. Henry Lucy’e aşık olur ama Lucy ile birliktelik sandığı kadar kolay değildir. Çünkü, Lucy hastalığı nedeniyle bir sonraki gün olanları hatırlayamamaktadır. Lucy’nin sevgisini kazanmak isteyen Henry için artık her gün tekrar sıfırdan başlanacak bir gündür.

Keşke 30 Olsam (2004)

Jenna, 13 yaşında bir genç kızdır ve Matt’e aşıktır. Ancak doğum gününde Matt ile ilgili aşağılayıcı bir olay yaşar, çok utanır. Tesadüfi bir şekilde eline geçen dilek tozunu kullanır ve hemen 30 yaşında olmayı diler. Peki, 30 yaşına gelince her şey istediği gibi olur mu?

Aşk Her Yerde (2003)

İngiliz romantik komedisinin usta ismi Richard Curtis tarafından hayata geçen film havaalanında birbirlerine sevgiyle sarılan insanların görüntüleriyle açılıyor. “Dünyada sandığımızdan çok daha fazla sevgi olduğu ama bizim bunu fark etmediğimiz” fikrinden yola çıkan film, birbirinden çok farklı 8 çiftin iç içe geçen hikayesini samimi ve sıcak bir üslupla anlatıyor.

Mesajınız Var (1998)

Sanal dünyada kurulan ilişkiler üzerine yapılmış ilk filmlerden biri olan Mesajınız Var, romantik komedilerin vazgeçilmez ismi Meg Ryan ve Tom Hanks’ı bir araya getiriyor. New York şehrinde geçen ve izleyiciyi Manhattan sokaklarında adeta bir geziye davet eden film, günümüzün en sıcak romantik filmlerinden biri.

Sizler için seçtiğimiz en iyi romantik komedi filmlerini öğrendiniz. Şimdiden iyi seyirler 🙂