En hızlı şekilde kilo almak için 11 öneri

Kilo vermek hepimizin ortak problemiyken, kilo alamamak da azımsanmayacak kadar çok kişinin büyük sıkıntılarındandır. Zayıflık, kronik hastalıkların, yeme bozukluklarının ve yetersiz beslenmenin sonucu oluşabilmektedir. Zayıf kişilerin dış etkenlere karşı direnci daha düşüktür. Daha kolay hasta olurlar ve iyileşme süreleri daha uzun olur. Daha çabuk yorulurlar.

Peki, kilo almak için neler yapılmalı? Nasıl Beslenilmeli? Kilo alımında yardımcı olacak öneriler neler? İşte Yüksek Topuklar olarak en hızlı şekilde kilo almak için 11 öneriyi sizler için derledik;

 1. Abur cubur olarak adlandırılan, zararlı kalori içeren yiyecekleri çok yemek kilo almak için iyi bir yol değildir. Bu besinler genelde sağlıksız trans yağlar veya doymamış yağlar içermektedir.
 2. Ana öğünlerinizde (sabah, öğle ve akşam) süt ürünleri, et ürünleri, tahıl ürünleri ve sebze ve meyve ürünlerinden az bir besin olmasına dikkat edin.
 3. Gün içinde 3 tam öğün yapmak yerine 5-6 küçük dengeli öğünler yapmanız daha faydalı olacaktır.
 4. Yağlar midede uzun süre kalır ve tokluk hissi sağlarlar. Bu yüzden çok yağlı yiyecekler yemeniz tokluk yaratarak kilo almanızı engelleyebilir. Et yemeklerini çok az yağlı, etsiz yemekleri de yağsız olarak tüketmekte fayda vardır.
 5. Ara öğünler sağlıklı ve besleyici ürünlerden oluşmalıdır.
 6. Kızarmış patates yerine haşlanmış patates, kızartılmış tavuk yerine ızgara tavuk tarzı besinleri tercih edin.
 7. Kuru yemişler içerdiği sağlıklı yağlar sayesinde gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi size sağlayacaklardır.Zayıflamaya yardımcı 4 kuruyemiş
 8. Sıvılar midemizi doldurarak tokluk hissi sağlarlar. Bu yüzden sıvı alımını yemeklerden 1 saat önce yapmak iyi olacaktır.Ton Balıklı Salata Tarifi
 9. Vitamin ve mineral ihtiyacınızı karşıladığınızdan emin olmak için bir doktora veya uzmana danışarak vitamin- mineral suplementi kullanabilirsiniz.
 10. Hızlı egzersizler (koşma, yüzme, bisiklet vb.) yağ yakarak kilo kaybına sebep olacaktır. Bu yüzden bunlar yerine hafif ağırlık kaldırma egzersizlerini deneyebilirsiniz. Burada en doğru program için spor hocanızdan yardım almanız gerekmektedir.
 11. Stresi azaltın. Stres de kilo kaybına sebep olan önemli etkenlerdendir.

Yorum Yapın

vestel