Leyla demişti ki; Aşkın en güzel zamanındasın Feraye!

Şimdi eteğimdeki aşkla parlayan taşları döküyorum önüme, bakıyorum ki her birinde Cihan’la yansımamız var. Bir kere kaybetmenin yükünü omuzlarımızda taşıdık, şimdi birlikte olmanın keyfini yani aşkın en güzel zamanını yaşıyoruz.

Kendinizden bilirsiniz, bir kadın sevildiğini hissettiğinde gerçek anlamda yaşamaya başlar. Herhangi bir zamanda aklına gelmeyecek güzellikler; söz konusu aşk olduğunda beyninin kıvrımlarından hayata dokunur. Ben de böyleyim işte, ne işliyorsam güzel işliyorum sevildiğimden beri…

**

Bazı günlerde Cihan arıyor ve akşamüzeri bende olacağını söylüyor. En “mutfakta aşçı” karakterime bürünerek yemekler hazırlıyorum. Soframızı renklendirecek, damağımızı tatlandıracak, sohbetimize eşlik edecek lezzetler sunuyorum Cihan’a. O, çok beğendiğini söylediği halde her defasında “gerçekten beğendin mi?” diye soruyorum. Hayatımın merkezi gibi onay merkezim de Cihan oluyor.

**

Gün içerisinde işlerime yoğunlaşmışken Cihan’dan mailler alıyorum. Bazen uzun bir mektup oluyor bazen de kısa bir link. Bazen gözlerimden yaşlar gelecek kadar gülüyorum bazen gözlerimden mutluluk yaşları gelecek kadar seviniyorum. Müzeyyen Senar’ın pek güzel söylediği Feraye şarkısını göndermiş bir keresinde. İlk kez dinlediğim için şarkı sözlerini bilmiyorum ama içinde ismim geçtiği için kendimi çok özel hissediyorum. Başa sarıp dinlediğimde sözlerini anlamaya başladım. Şarkının bir yerinde şöyle diyordu; “yar yandım aman esmer yârim”… Hemen arıyorum, “Cihan Bey unuttunuz galiba ben sarışınım” diyorum. Gülüyoruz.

**

Aslında anlatmaya çekindiğim ama sizin de mutlaka bilmenizi istediğim bir muzurluk yapıyorum. Yüksek Topuklar’ın güzellik bölümünde pürüzsüz dudaklara sahip olmak için dudaklarımıza bal sürüp biraz bekletmemiz gerektiği yazıyordu. İşe yarayacağından şüphem yoktu ama bir işlevi daha olmalı diye düşünüyordum ve buldum! Cihan gelmeden 2 dakika önce parlatıcı sürer gibi dudaklarıma bal sürdüm. Cihan geldi, beni öptü ve sonuç muhteşem!

Feraye Demir – Yüksek Topuklar

Tüm Yazılarımı Okumak için Buraya Tıklayın!