Gülümserken dişlerinizin renginden utandığınız için elinizle kapatıyor musunuz? En etkili diş beyazlatma yöntemleri sayesinde bu duruma son verebilirsiniz! Doğal yollara diş beyazlatma için harika önerilerimiz var, kendinden emin gülüşler için uygulayabilirsiniz. Hazırsanız, hemen başlayalım!

Elma sirkesiyle evde diş beyazlatma

Elma sirkesi, doğal temizleyici özelliğiyle dişlerin sararmasına neden olan faktörlerin ortadan kaldırılmasına yardımcı oluyor. Düzenli kullanımda diş beyazlatmayı sağlıyor. Kullanımı ise gerçekten kolay!

Dişlerinizi 2 dakika boyunca fırçaladıktan sonra bir yemek kaşığı kadar elma sirkesiyle gargara yapın. Yaklaşık bir dakika elma sirkesini ağız içinde çalkalayın. Sonrasında elma sirkesini tükürüp bol suyla durulayın. Her gün bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Limon kabuğuyla evde diş beyazlatma

Limon sıktıktan sonra kabuklarını çöpe atmayın! Çünkü, evde diş beyazlatma için mükemmel bir bakım yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Limon kabuğunun sarı kısmını rendeleyin. Diş fırçası üzerine alıp hafifçe bastırarak yaklaşık bir dakika dişlerinizi fırçalayın.

Bu yöntem sayesinde diş ve diş etlerinin sağlığı güçlenecek, düzenli uygulamayla diş rengi beyazlayacaktır. Haftada iki gün limon kabuğuyla fırçalama yöntemini kullanabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağıyla diş beyazlatma

Son dönemin popüler uygulamalarından biri, Hindistan cevizi yağıyla diş beyazlatmadır. Bir tatlı kaşığı kadar yağı ağız içine alıp elma sirkesinde olduğu gibi gargara yapın. Bu işlem sayesinde ağız içindeki yaralar dahi iyileşiyor, düzenli kullanımla diş rengi birkaç ton açılıyor.

Hindistan cevizi yağıyla diş beyazlatma yöntemini haftada bir kez kullanabilirsiniz. Ağız içi hijyeni için size yardımcı olacaktır. Gargara sonrası yağı tükürün ve ağız içini bol suyla durulayın.

Diş beyazlatma için etkili öneriler

  • Aşırı sigara, kahve, kırmızı şarap tüketimi dişlerin sararmasına yol açıyor. Bunları olabildiğince az kullanın.
  • Her yemekten veya kahveden sonra dişlerinizi hızlıca temizlemek için bir bardak suyu yudum yudum için.
  • Güvenilir bir markadan diş beyazlatıcı macun kullanın ve günde 3 kez 2 dakika boyunca dişlerinizi fırçalayın.
  • Şarjlı diş fırçaları daha iyi temizleme yaptığı için diş beyazlatma için manuel fırçalara göre daha iyi sonuç almanıza yardımcı olur.
  • Diş sağlığını güçlendirmek için özellikle kalsiyum içeren yoğurt, kefir, chia tohumu, roka, süt gibi besinleri sık sık tüketin.

Diş beyazlatma etkili macun kullanın

Diş beyazlatma yöntemlerini kullanırken diş beyazlatıcı macun tercih etmek, başarı oranını artıracaktır. Ancak, satın alırken gerçekten güvenilir bir marka olmasına dikkat edin. İçeriğinde özellikle dişleri besleyen, ağız içi hijyeni sağlayan ve diş minesine zarar vermeden beyazlatan diş macunları kullanabilirsiniz.