Doğanın gücünden yararlanıp bitki çaylarıyla sağlıklı kilo verebilirsiniz. En etkili bitkisel zayıflama çayları ve faydaları hakkında sunduğumuz bilgiler, size yardımcı olacaktır. Elbette, bitkisel zayıflama çayları içerken beslenmenize dikkat etmelisiniz.

En etkili bitkisel zayıflama çaylarını faydalarına göre anlatıyoruz. Siz de ihtiyacınıza göre çaylar arasından seçim yapabilirsiniz. Günde 2-3 fincan bitki çayı içmek, ölçü açısından uygundur. Örneğin, kahvaltıdan yarım saat sonra yeşil çay içebilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra zencefilli çay, akşam yemeğinden sonra rezene çayı içip rahatlayıp huzurla uyuyabilirsiniz.

Hibisküs çayıyla metabolizmayı yükseltin!

Yüksek oranda C vitamini içeren hibisküs çayı, metabolizma hızını yükseltip kilo vermeyi kolaylaştırır. Tüm aktarlardan bulabilirsiniz. Hafif ekşi bir tadı vardır, ayrıca aşırı iştahı kesmeye yardımcı olabilir.

Hibisküs çayı tarifi: Bir su bardağı sıcak suyun içine bir tatlı kaşığı hibisküs çayı ekleyin. 5 dakika kadar demlenmesi için bekletin. Çayınızı süzün ve şimdi içmeye hazır!

Nasıl kullanılır? İstediğiniz saatte hibisküs çayı içebilirsiniz. Emziren annelerin kullanımı için uygundur. Ancak, tiroid hastalığı olanlar için uygun değildir. Fakat merak etmeyin, aşağıdaki zencefil çayı tarifimiz, tiroid hastaları için uygundur.

Zencefil çayıyla ödemlerden kurtulun!

Zencefil, vücuttaki ödem ve şişkinliklerin giderilmesine yardımcı harika bitkilerden biridir. Ayrıca, metabolizma hızını yükseltip vücudun daha çok kalori yakmasını sağlar.

Zencefil çayı tarifi: 1 su bardağı sıcak suyun için yarım çay kaşığı toz zencefil ekleyip iyice karıştırın. Zencefil çayı hafif ılındıktan sonra yarım limonun suyunu ekleyip karıştırın.

Nasıl kullanılır? Ana öğünlerden bir saat sonra zencefil çayı içebilirsiniz. Günde bir veya iki fincan uygun olur. Tiroid hastalığı olanlar zencefil çayı içebilir, şifalıdır. Emziren annelerin kullanımı için uygun olmayabilir, bu yüzden lütfen önce doktorunuza danışınız.

Rezene çayıyla şişkinliklere son verin!

Rezene çayı, sakinleştirici ve gaz söktürücü olarak kullanılan şifalı çaylardan biridir. Diyet yaparken strese giriyorsanız veya karın şişkinliği yaşıyorsanız, rezene çayı size de yardımcı olabilir. Ayrıca, kaliteli uykunun kilo verme üzerinde etkisi düşündüğümüzden çok daha yüksektir. Geceleri rahat uyursanız, vücudun yağ yakımı daha sağlıklı olur.

Rezene çayı tarifi: Hibisküs çayı tarifinde olduğu gibi rezene çayını da demleyerek hazırlamanızı tavsiye ederiz.

Nasıl kullanılır? Sakinleştirici etkisinden dolayı, kendinizi gergin hissettiğinizde veya uyku saatine yakın içebilirsiniz. Emziren annelerin de kullanımı için uygundur. Günde bir fincan tercih edebilirsiniz.

Bitkisel zayıflama çaylarına nane, limon, portakal kabuğu, tarçın ilave ederek tadını güzelleştirebilirsiniz.

Yeşil çay yağ yakımını artırın!

Yeşil çayın içeriğindeki faydalı özler, vücuttaki fazla yağların yakılıp enerji olarak kullanılmasını sağlar. Zaten, kilo vermek için araştırmalar yapıyorsanız, yeşil çayın faydalarını mutlaka okumuşsunuzdur. Bizim, size farklı bir önerimiz var: Yeşil çay içine çubuk tarçın, tane karanfil, portakal kabuğu gibi ilave yapıp etkili zayıflama çayı hazırlayabilirsiniz.

Yeşil çay tarifi: Hibisküs çayı tarifinde olduğu gibi aynı ölçülerle demleyerek hazırlayın.

Nasıl kullanılır? Yağ yakımını artırmak amacıyla yeşil çayı spordan önce veya yemeklerden 15 dakika sonra günde 3 fincan içebilirsiniz. Emziren anneler yeşil çay içebilir ancak yine de kendinizi takip edin, eğer bir yan etki görürseniz içmeyi bırakabilirsiniz.

En etkili bitkisel zayıflama çayları hakkında sunduğumuz bilgiler umuyoruz ki, işinize yaramıştır. YÜKSEK TOPUKLAR kadın portalımızda çok sayıda diyet, beslenme, spor hakkında haberler var. Her gün mutlaka YÜKSEK TOPUKLAR web sitemizi ziyaret edin, sık kullanılanlar listenize ekleyin, sizin için yararlı olacaktır.