Kore dizilerine gösterilen ilgi giderek artmakta. Ülkemizde de birçok dizi ve filme ilham veren Kore dizileri, neredeyse tüm dünyada beğeniyle izleniyor. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için en çok izlenen Kore dizilerini araştırdık. En iyi Kore dizilerini ve konularını öğrenmek için haberimizi hemen okumaya başlayın!

Descendants of The Sun

Aksiyon tarzının en iyi örneklerinden olan Descendants of The Sun, bol ödüllü, 2016 yapımı bir dizidir. Bir yüzbaşı ve cerrahın yaşamlarının tesadüfen kesişmesini anlatır. Bu iki farklı yaşam, beklenmedik olaylar karşısında birbirlerine sıkı sıkıya bağlanacaklardır.

Signal

Dram ve gerilim tarzında bir dizi olan Signal, Kore dizilerinin en iyilerinden. Çözülmesi gereken bir dizi cinayet işlenmiştir. Bu cinayetlerin her biri birbirinden gizemli ve korkunçtur. Ayrıca, dizinin hikayesinin gerçek bir yaşamdan alınması izleyiciyi ekrana daha da bağlamaktadır.

Rebel: Thief Who Stole the People

Rebel, tarihi karakterlerin özelliklerine ve yaşamlarına değinen bir Kore dizisidir. Joseon dönemindeki insanların isyanlarını ve insanların çıkış yolu arayışlarını anlatmaktadır. Bu dönemin ilk devrimcisi olan Hong Gil-Dong’un yaşamı çok dramatik ve tutkulu bir şekilde gözler önüne seriliyor.

Saimdang, Light’s Diary

Saimdang, Light’s Diary, tarihi, mistik ve fantastik olayların, karakterlerin var olduğu ilginç bir Kore dizisidir. Sanat tarihi bölümünde öğretim üyesi, tarihi bir kişinin günlüğünü ele geçirir ve onu incelemeye başlar. Bu kişinin tüm yaşamı sırlarla doludur. Günlüğün içinde olan bir portre, çok daha başka ve derin gizemleri doğurur.

Another Miss Oh

Another Miss Oh, aynı ada sahip aynı yaşta iki kadının birbirinin tam zıttı olan yaşamlarını anlatıyor. Kadınlardan biri çok sıradan bir hayat sürerken, diğeri bulunduğu çevrede çok popülerdir. Bu iki kadın aynı iş yerinde çalışmaya başlar. Bir adam her ikisinin de yaşamlarına girer ve romantizm, karmaşa ve eğlence dolu günler başlar.

A Gentleman’s Dignity

Kiraz Mevsimi adlı diziyle benzer bir konusu olan A Gentleman’s Dignity, Kore’nin en başarılı romantik komedi dizilerinden. Oyuncuları ve onların performanslarıyla 2012 yılında çok büyük bir izleyici kitlesine hitap etmiştir.

Faith

Faith, Kore’nin Ortaçağ haline nostaljik yolculuk yaptıran bir dizi. Ortaçağ şartlarında tıbbi çalışmalar yapan ve çok büyük başarılar elde eden bir doktorun, insanlara umut aşılama, yeniden can verme hikayesini anlatmakta.

City Hunter

Japon mangasından uyarlanmış olan City Hunter, 2011 yapımı bir Kore dizisidir. Macera, aşk, intikam, romantizm ve aksiyonu bir arada aktarıyor. Zira Lee Min Ho, çok sıradan bir yaşamı olan bir adamdır. Bir gün bu sıradan yaşamı bırakıp bir kahraman olmaya karar verir. Ancak, bu onun düşündüğü kadar kolay değildir. Bu uğurda vazgeçmesi gereken şeyler olacaktır.

The Master’s Sun

The Master’s Sun, bilimkurgu, korku ve komedi unsurlarını bir araya getiren bir dizi. Farklı bir senaryoya sahip olduğundan, 2 dalda ödül almış ve yayınlandığı 2013 yılında izlenme rekorları kırmıştır.

Secret Garden

2010 yılının en başarılı Kore dizilerinden olan Secret Garden, 4 tane ödülün sahibi olmuştur. Bir CEO ile dünyalar güzeli bir dublörün tesadüf eseri tanışmalarını anlatır. Komedi ve kurgu unsurlarının bir arada bulunduğu dizide insan ilişkilerine dair eğlenceli kesitler bulabilirsiniz.

En çok izlenen Kore dizilerini öğrendiniz. Şimdiden keyifli seyirler dileriz 🙂