Merhaba, sevgili emziren anneler!  Sizler için, anne sütünü artırırken zayıflamaya yardımcı olacak tarifler hazırladım. Kolay bulunan malzemeler ve zayıflama yöntemleriyle emzirme döneminde kilo verebilirsiniz.

Emziren anneler için zayıflama yöntemleri size yardımcı olacak.

Sosyal medyadan beni takip eden emziren annelerden şöyle mesajlar alıyorum: “Sürekli acıkıyorum, dayanamayıp yiyorum ve kilo alıyorum. Ne yapacağım?” diye soruyorlar. İhtiyacı olan herkese çözüm olması için emziren anneler için zayıflama yöntemleri paylaşıyorum.

Ceviz suyu içerek iştahınızı dengeleyin!

Bir anne, emzirdiği için günde 700 kalori yakar. Bu, doğal olarak iştahının açılmasına neden olur. Zaten, bir beslenme uzmanı olarak aç kalmanızı asla istemiyorum. Ceviz suyu tarifiyle iştahınızı dengeleyip tok hissederek kilo verebilirsiniz.

Ceviz suyu tarifi: Geceden bir bardak oda sıcaklığında suyun içerisinde bir tam ceviz içi koyup sabah kadar bekletin. Sabah aç karna önce suyu için ardından iyice çiğneyerek cevizi yiyin. İstediğiniz kiloya inene kadar ceviz suyu içmeye devam edin.

Dereotlu yoğurt kürü ile zayıflayın!

Emziren anneler için zayıflama yöntemleri arasında en çok yoğurt kürünü seviyorum. Dereotu sayesinde anne sütü artıyor, ödem temizleniyor. Yoğurt ise tokluk hissi verip yağ yakmayı destekliyor.

Malzemeler,

  • 2 yemek kaşığı doğranmış dereotu
  • 5 yemek kaşığı tam yağlı yoğurt

Kullanımı: Dereotu ve yoğurdu iyice karıştırın. İkindi vakti ara öğününde afiyetle yiyin. Yanında bir bardak su içmenizi tavsiye ederim.

Şimdiye kadar iki tane tarif verdim, biraz aklınız karışmış olabilir. Hemen açıklayayım: Aynı gün içinde sabah ceviz suyu, ikindi vakti yoğurt kürü yapabilirsiniz; hiçbir sakınca yoktur.

Emziren anneler için en güzel zayıflama tarifleri

Rezene çayı içerek kilo verin!

Esasında tüm emziren anneler bilir: Rezene çayı anne sütünü artırır. Aynı zamanda, gaz ve şişkinlik giderilmesine yardımcı olur. Bu yüzden, emzirme döneminde günde bir fincan rezene çayı içmek faydalı olur.

Rezene çayı kullanımı: Akşam yemeğinden iki saat sonra bir fincan rezene çayı içebilirsiniz. Bu, aynı zamanda rahat uyumanızı destekler.

Emziren annelerin suya ihtiyacı var!

Anne sütünü artırmak, iştah dengelemek, kilo vermek, ödem söktürmek için ihtiyacınız olanı biliyor musunuz? Su! Saat başı bir bardak su içmeyi alışkanlık edin. Günden güne faydasını göreceksiniz.

Tahinli sütle yağ yakımını hızlandırın!

Kilo vermek için danışmanlık verdiğim kişiler arasında emziren anneler var. Onlara, mucizevi faydaları olan tahinle süt hazırlamalarını tavsiye ediyorum. İlk başta, tahin kilo aldırır diye düşünüp çekiniyorlar. Ben de diyorum ki, “Bana güvenin, bu yöntemi deneyin. Kilo vereceksiniz, sütünüz artacak, iştahınız düzene girecek” İkna olduktan sonra denemeye başlıyorlar ve sonuçlar mükemmel! Bu yüzden, emziren anneler için zayıflama yöntemleri arasında tahinli sütü mutlaka tavsiye ediyorum.

Malzemeler,

  • Bir su bardağı sıcak süt
  • Bir tatlı kaşığı organik tahin

Kullanımı,

  1. Sıcak süte tahini ekleyip karıştırın.
  2. Günün herhangi bir saatinde içebilirsiniz.

Emziren anneler genelde sütü artsın diye tahin helvası yer. Tabii ki içinde şeker olduğu için sonunda kilo alır. Şeker, iştah açıcı olduğu için sürekli aç hisseder. Kendini suçlar. Hiç gerek yok 🙂 Mis gibi şekersiz ve doğal tahinli süt var, yapınız ve afiyetle içiniz.

Emziren anneler için zayıflamaya yardımcı bilgiler

Emzirenler karanfilli yeşil çay içebilir!

Emziren anneler, günde bir fincan yeşil çay içebilir; sağlık açısından uygundur. Ek olarak, ben sizlere metabolizma hızlandırıcı özelliği bulunan tane karanfil kullanmanızı tavsiye ederim.

Yeşil çay tarifi: Bir büyük fincan sıcak suya bir poşet yeşil çay ve bir çay kaşığı karanfil ekleyin. 5 dakika demlenmeye bırakın. Öğle yemeğinden bir saat sonra içebilirsiniz.

Emziren anneler için zayıflama yöntemleri planı

Şimdiye kadar sizlere altı farklı zayıflama tarifi verdim. Hangisini, ne zaman kullanacağım diye düşünüyor olabilirsiniz. Haydi, hepsini bir düzene koyalım. Ben emziren anne olsaydım, şöyle yapardım:

Sabah uyanınca dişlerimi fırçalayıp aç karnına bir bardak ceviz suyumu içerim.

Yumurta, peynir, dereotu, zeytin, avokado, yulaf gibi sağlıklı besinlerden doyurucu bir kahvaltı yaparım.

Saat başı bir bardak suyumu yudum yudum ve oturarak içerim.

Emzirdiğim için karnım çabuk acıkabilir, öğle yemeğinden önce bir bardak tahinli süt içerim.

Öğle yemeğinde ev yapımı, doğal ve sağlıklı yemekler tercih ederim. Her yudum için Rabbime şükrederim.

Tabii ki bu arada saat başı suyumu içmeye devam ederim ki hem sütüm artsın hem kilo vermem kolaylaşsın.

Akşamüstüne doğru karnım acıkır, bu çok doğal. Hemen iki dakikada kendime dereotlu yoğurt kürü yaparım. Afiyetle yerim.

Akşam yemeğim geldiğinde yine doyurucu ve sağlıklı besinler tercih ederim.

Diyelim ki akşam yemeğimden birkaç saat sonra acıktım, hemen rezene çayı yaparım. Yanında da bir avuç kuruyemiş yerim.

Bazen öğle yemeği öncesi tahinli süt yerine karanfilli yeşil çay içerim. Veya ikindi vakti ara öğünde yoğurt kürü ile tahinli sütün yerini değiştiririm.

Emziren anneler için zayıflama yöntemleri umarım yararlı olmuştur. Beni, Instagram’da takip ederek zayıflama üzerine sürekli bilgiler alabilirsiniz. Sayfa ismi YÜKSEK TOPUKLAR… Orada da görüşmek üzere =)

gobek