sirke-ve-zeytinyagi

Elma sirkesinin her an yeni bir mucize faydası keşfediliyor. Acaba, söylendiği gibi elma sirkesi zayıflatır mı, faydaları nelerdir? Siz değerli ‘Yüksek Topuklar’ okuyucuları için araştırdık, sonuçları paylaşıyoruz.

  • Kilo vermeye yardımcıdır

Sirke, kilo verme diyetleri için çok yararlı doğal bir besindir. İçerdiği ana maddelerden biri vücudun metabolik hızını artırmaya yardımcı olur. İçeriğindeki adsetik asit, fazla yağların erimesine yardımcı olur. Her gün bir su bardağı ılık suya bir çay kaşığı sirke ekleyip içebilirsiniz.

  • Kanı toksinlerden temizler

Kan damarlarını koruyan ve dolaşımı güçlendiren elma sirkesi, kanı temizler ve toksinlerden arındırır. Kan şekeri seviyelerini düzenlemeye yardımcı olur. Bu özellikleriyle kalp ve diyabet hastaları için faydalıdır. Salata veya çorbalarınıza sirke ekleyip sık sık tüketin.

  • Karaciğer yağlanmasını azaltır

Yüksek mineral içeriğiyle elma sirkesi, karaciğer yağlanmasını azaltır. Dokuların yenilenmesine yardımcıdır. Hormonların daha düzenli salgılanmasına destek olur. Ayrıca, karaciğeri toksinlerden arındırır ve fonksiyonları artırır.

elma-sirkesi2

  • Mikropları tamamen yok eder

Üzüm veya elma sirkesi, mikroplara karşı mükemmel bir temizleyicidir. Enfeksiyonları tedavi eder, iltihaplı boğazı dezenfekte eder, öksürük ve ses kısıklığı, astım ve mikrobik bazlı birçok hastalığa iyi gelir. Her sabah bir su bardağı ılk suya bir çay kaşığı sirke ve süzme bal ekleyip içerseniz, mikropları tamamen yok eder.

  • Boşaltım sistemini rahatlatır

Elma veya üzüm sirkesi, idrar söktürücü özelliğe sahiptir ve boşaltım sistemini rahatlatır. İdrardaki üre seviyesini düşürür, idrar yollarındaki enfeksiyonların iyileşmesine yardımcı olur. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez sirkeli su içerek şifa bulabilirsiniz.

zayiflama-yontemleri-banner