para-kazanmak

Maaşınızın büyük bir bölümü faturalara gidiyorsa, bu tutarları azaltma yöntemlerinden mutlaka faydalanmalısınız. Basit bir değişiklik bile elektrik faturasını azaltmaya yardımcı olur ve bütçenizde rahatlama sağlar.

Elektronik eşyaları doğru kullanırsanız, elektrik faturası daha az gelir ve bu sayede paranızı daha doğru harcamış olursunuz. İlk olarak, bulaşıkları bulaşık makinesine koymadan önce soğuk ile çalkalayın. Fazla su harcamamak için plastik leğen içine su doldurun ve bulaşıkları bu suda çalkalayın.

Bulaşık makinesini yarı dolu veya aşırı dolu şekilde çalıştırmayın.

Elektronik aletleri, mesela televizyonu kumandan değil, fişini çekerek kapatırsan ciddi şekilde elektrik tasarrufu yapabilirsiniz. Masum görünen o küçük led lambalar tahmininizden fazla elektrik harcıyorlar.

Çamaşır makinesini tam doluyken çalıştırın. Böylece 10 litre su tasarrufu yapabilirsiniz.

Çamaşırlarınızı 30-40 derecede yıkayın, böylece elektrik tasarrufu yaparsınız.

Normal ampül yerine tasarruflu ampül kullanın.

Elektrik faturasını azaltmak için gereksiz ışıkları mutlaka söndürün.

modern-salon-dekorasyonu

Evinizin duvarlarına ve camlarına ısı yalıtımı yaptırın. Camlarınız için ince cam süngerlerini kullanabilirsiniz. Uygulaması da çok basit.

Beyaz eşyalarınızı alırken A sınıfı olmasına dikkat edin. A sınıfı enerji harcayan beyaz eşyalar elektrik ve su tasarrufu sağlar.

Bulaşıklarınızı makinede yıkarsanız, elde yıkamadan %20 daha az su harcarsanız. Zamandan da kazanırsın.

Akıllı elektrik sayaçları kullanarak elektrik tasarrufu yapabilirsiniz. Çamaşır, bulaşık makinesini geceleri çalıştırırsanız elektiriği daha ucuza kullanabilirsiniz.

Musluğunuz su damlatıyorsa bir an önce tamir ettirin, faturanız ciddi anlamda düşecektir.

Buzdolabınızı radyatör ve petek gibi ısıtıcılardan uzak tutun. Böylece daha az elektrik tüketecek ve fatura tutarı azalacaktır.

Çamaşırlarınızı hafif nemliyken ütülemek enerji tasarrufu sağlar hem de kırışıklar daha rahat çözülür.

Saçlarınızı havluyla iyice kuruttuktan sonra saç kurutma makinesiyle kurutun.

Donmuş bir yiyeceği fırında pişirmeden önce iyi çözdürün. Sabah işe gitmeden dondurulmuş yiyeceği tezgahın üzerine koyun, akşam geldiğinizde çözülmüş olacaktır.

Yemeklerinizi mikrodalga fırında ısıtmak enerji tasarrufu sağlar.

Elektrik faturasını azaltma yöntemlerini öğrendiniz, hemen uygulayın.

Melek tarotu