Parmak Uzunluğuna Bakarak

 

Karşınızdaki kadına ne olduğunu anlatmaya öncelikle sol elini, avuç içi size bakacak şekilde tutun. Orta parmak kaderi işaret eder. Yüzük parmağı tarihi ve sanatı. Serçe parmak bilimi ve hesaplamayı. İşaret parmağı maddi hırsı ve gücü temsil eder.

 

Ele baktığınız zaman orta parmağa göre nispeten en uzun parmak hangisi öncelikle buna bakın. İşaret parmağı, yüzük parmağından daha uzun ise el falına baktığınız kişi olumlu şeylere yani manevi değerlere daha fazla önem gösteriyordur. Bu insan için para, şan, şereften daha fazla önem taşır. Yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun ise bu durum tam tersi olur. Bu insan manevi değerlere çok önem veriyordur. Parayı diğer plana atıyor.

 

Eldeki Çizgilere Bakarak

 

El falında daha fazla detaya girebilmek için el çizgilerini bilmeniz gerekiyor. Elde temel çizgiler bulunur. Hayat, akıl ve kalp çizgileridir. Bununla birlikte her elde bulunmayan kader ve şöhret çizgileri de vardır. Hayat çizgisi sağlık ve canlılığı ifade eder. Baş parmağın alt kısmından başlayarak bileğe kadar uzanur.Akıl çizgisi zekayı, mantığı ve yartıcılığı ifade eder. Hayat çizgisini üzerinde başlar ve elin ortasında yatay olarak uzanır.

 

Kalp çizgisi insanın sevilmeye ve sevmeye ne kadar yatkın olduğunu gösterir. İnsan için en önemli çizgilerden birisidir. Fal bakmayı bilen bir insan bu çizgiye bakarak zor aşkları, hayal kırıklıklarını gibi birçok şeyi görebilir. Elde bulunan iki yatay çizginin üzerinde yer alandır. Orta parmağın altında başlar ve küçük parmağın altından avucun dışarısına doğru uzanır.

 

Eldeki Ender Görülen Çizgiler

 

Bu çizgiler her insanda olmaz. Ve ya görebilmek büyük bir hüner ister. Örneğin kader çizgisi. Kader çizgisi insanda başarıyı temsil eder ve maddi yönde nerelerde olduğunu gösterir. Elin ortasında, bileğe yakın bir bölgede başlar ve orta parmağın dibine kadar gider.

 

Şöhret çizgisi mutluluk ve başarının bir ifadesidir. Avucun bazı yerlerinde olabilir. Genellikle elin aşağıya bakan kısımında, baş parmağa karşı tarafta başlar ve dikey olarak yüzük parmağının aşağısına doğru, kader çizgisine paralel olarak çıkar.