Ekmek kasesinde çorba tarifi

ekmekkasesssi-mansettKış aylarının vazgeçilmezi çorba, her sofrada ve neredeyse her öğünde vücudumuza sağlık veren ve içimizi ısıtan bir yemektir. Davetlerin de vazgeçilmez ilk öğünü olan çorbayı, şık bir sunumla sofraya getirip, misafirlerinizi kendinize hayran bırakabilirsiniz.
 En sevdiğiniz çorbayı bildiğiniz şekilde pişirin. Dilerseniz ekmeğinizi de kendiniz pişirebilir veya satın alabilirsiniz. Üstü kısmından bir tencere kapağı gibi yuvarlak bir kesiti keserek açın.

ekmekkasesssi-2

 

Ardından ekmeğin iç kısmını kabuğu çok ince kalmayacak biçimde çıkarın. Sadece ortadaki hamur kısmı almanız yeterli olacaktır. Tabanında ve kenarlarında biraz ekmek içi kalmasına özen gösterin.

ekmekkasesssi-1Sonra çorbanızı bu ekmek kasesine koyun ve üstünü dilediğiniz gibi süsleyerek servis yapın. Afiyet olsun!

EN LEZZETLİ ÇORBA TARİFLERİ İÇİN TIKLAYIN!

 

1 Yorum

  1. Gerçekten çok değişik bir sunum. Misafirler böyle bir sunumu nereden akılettiniz? diye sorduklarında Yüksek Topuklar sitesinden diye onlarada tavsiye ettim. Kaleminize sağlık. Lezzetli günler dileği ile hoşça kalın.

Yorum Yapın

vestel