Düğününüz, diğerlerinden farklı olsun istiyorsanız bazı trendlerden uzak durmanız gerekebilir. Her düğün, kendine özgü detaylara sahiptir. Ancak bazı trendler, düğünleri benzer hale getirmeye başladı. Özel gününüzü planlamadan önce uzak durmanız gereken trendlere bir göz atın istedik. Yüksek Topuklar ekibi olarak, düğünde uzak durulması gereken trendleri derledik.

Farklı bir düğüne imza atmak sandığınız kadar zor değil! Modası geçmiş trendleri bir kenara bırakın ve daha orjinal bir düğün organize edin. Üstelik bunun için fazla para harcamanıza da gerek yok. İşte kusursuz ve farklı bir düğün için uzak durmanız gereken trendler…

Slayt gösterileri mazide kaldı!

Çoğu düğünde tercih edilen slayt gösterilerinden uzak durun. Gelin ve damadın fotoğraflarından oluşan bu gösteriyi daha farklı bir şekilde organize edebilirsiniz. Mesela, fotoğrafları ekrana yansıtmak yerine masalara serpiştirin. Kır düğünü yapıyorsanız ağaçlara tutturabilirsiniz. Bunun gibi birçok sıra dışı fikir bulmanız mümkün.

İlk dansınız farklı olsun!

Düğünlerde klasikleşen ilk dansı orkestra eşliğinde yapmak yerine kendiniz bir parça belirleyin ve onu söyleyin. Hem söyleyip hem dans etmek, çok daha eğlenceli ve farklı olacaktır. Şarkı söylemek size sıcak gelmiyorsa, orijinal bir dans konsepti tercih edebilirsiniz.

Süslemelerde abartıya kaçmayın!

Özellikle masa süslemelerinde tercih edilen şamdanlar artık son derece demode. Şamdan yerine daha farklı objeler ve aksesuarlar kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak harika süslemeler bulabilirsiniz.

Tüm geceyi tek bir gelinlikle geçirmeyin!

Düğünde tek gelinlik giymek, artık eskide kaldı. Aynı gelinlikle tüm geceyi geçirmektense birkaç tane gelinlik değiştirerek stilinizi konuşturabilirsiniz. Dans ve tempo giderek artacağı için, ilerleyen saatlerde gelinlik yerine rahat ve şık bir elbise tercih edebilirsiniz.

Demode taç fikirlerinden kurtulun!

Son yıllarda fazlasıyla tercih edilen çiçekli taçlardan kurtulmanın zamanı geldi. Çiçekli taçlar yerine farklı saç aksesuarları tercih edebilirsiniz. BuBunun yerine daha farklı tarzda saç tasarımlarına yer vermek gelin olarak sizi daha modern ve farklı kılar.

Bohem düğün konseptinden vazgeçin!

Pinterest’ten ilham alınan bohem düğünler artık sıradan hale geldi. Bunun yerine farklı ve eğlenceli temalar tercih etmelisiniz. Zevkinizi ve tarzınızı yansıtan fikirler, düğününüzü özgün kılacaktır.

Modası geçmiş fikirlerden uzak durun!

Şeker masaları, komik yazıların olduğu pankartlar artık eskiyen trendlerin arasında. Bu fikirleri bir kenara bırakın ve daha yaratıcı dokunuşlar yapmak için fikirler düşünün. Mesela, düğünün olduğu alana küçük bir dekor yerleştirebilirsiniz. Böylece, düğüne gelenlerle birlikte unutulmaz karelere sahip olabilirsiniz.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız:

Gelinlik almadan önce dikkat edilmesi gerekenler

En güzel gelin saçı modelleri

Gelin makyajı için ipuçları