gelin-diyeti

Düğüne kadar nasıl zayıflarım?” diye düşünenlere yardımcı olmak için Diyetisyen Emre Uzun ile görüştük. İşte, ‘Yüksek Topuklar’ takipçilerine özel 10 günde sağlıklı ve hızlı zayıflamanın yolları!

Diyetisyen Emre Uzun’un garantili zayıflama önerileriyle fazla kilolarınızdan kurtulacak, düğünde harika görüneceksiniz. Zayıflamaya hazırsanız, başlıyoruz!

Alkali sularla zayıflamayı hızlandırın!

Geceden içilecek sular hazırlanacak. Suları sade içmeyi bırakalım suyumuzda limon, nane, zencefil, tarçın ve birçok meyveye yer vererek zayıflamanızı hızlandırabilrisiniz.

Yağ yakıcı su tarifi için buraya tıklayın
Ara öğünle metabolizmayı hızlandırın!

Ara öğünler ile metabolizma hızlandırılacak. Ara öğün yapmadan zayıflamnız mümkün değil, bunu atlamayacaksınız!

Bitter çikolatayla tatlı krizlerini kesin!

Düğüne de hazırlanıyor olsak da canımız tatlı isteyecek. Tatlı krizlerine bitter çikolata ile çözüm bulunacak. Son yıllarda yapılan çalışmalarda özellikle bel bölgesindeki yağların yakımına yardımcı olduğu gösterilmiştir

Yağ yakıcı tarçınlı süt tarifi için buraya tıklayın
Yeşil çayla yağ yakımını hızlandırın!

Yeşil çaylara yer verilecek. Yeşil çay, zayıflamaya en yardımcı içeçecekler arasında yer alır. Günde içilen 2-3 fincan yeşil çay yağ yakınmına da yardımcıdır.

[wp_ad_camp_2]

Besinlerle metabolizmayı ateşleyin!

Düğüne kadar nasıl zayıflarım sorusunun en lezzetli cevabı şudur: Yağ yakımını hızlandıran yaban mersini, kara dut, ahududu ve böğürtlene beslenmenizde yer açın. Antioksidan olmalarının yanı sıra hem şeker krizlerine çözüm bulacak hem de metabolizmayı hızlandıracaksınız.

En iyi yağ yakan yiyecekler için buraya tıklayın
Yemeklerin suyunu tabakta bırakın!

Diyet yaparken yemekleri susuz tercih etmeye alışmaya başlamalısınız. Yapılan yemeklerde kullanılan yağlar yemeklerin suyunda yer aldığı unutulmamalıdır.

Kimyonla yağlardan kurtulun!

Şişkinlik için karanfil, kakule, kimyon gibi baharatları çayınıza ekleyin, farkı hemen göreceksiniz.

Daha fazla yağ yakıcı baharatları öğrenmek için buraya tıklayın
Kabızlıktan kurtulmak için bakteri alın!

Probiyotiklerle bağırsaklarınızı güçlendirin. İdeal kiloya ulaşmanın yolu iyi bir sindirim sisteminden geçer. Bunun için diyetinizde kefir gibi yüksek oranda probiyotik içeren içecekleri ara öğünlerde tercih edebilirsiniz.

Kabızlık gideren yoğurt kürü tarifi için buraya tıklayın
Evde spor yaparak sıkılaşın!

Kilo vermek hepimizin asıl amacı ancak bu süreç içerisinde sarkık bir görüntüyü hiçbirimiz istemeyiz. Sporla hızlıca sıkılaşın. Sıkılaşmak için en etkili sporlar ise pilates ve yogadır.

Resimli spor egzersizleri için buraya tıklayınız!