Düğün gününüz için parfüm seçerken, davet konseptinizi ve mevsimi göz önünde bulundurmalısınız. Bu özel ve unutulmaz gününüzde, bol bol fotoğraf çektirecek, pek çok insana sarılacak, öpüşecek ve yan yana duracaksınız. Bu nedenle, çok güzel ve özel kokmalısınız. Peki, düğün parfümü nasıl seçilir? En yakın arkadaşınız “Yüksek Topuklar” ekibi olarak, sizlere düğün için parfüm seçmenin püf noktalarını veriyoruz.

Kış gelini olacaksınız, taze ve çiçeksi kokular tercih etmek yerine, odunsu ve baharatlı kokular seçmelisiniz. Yaz geliniyseniz, çiçeksi, ferah kokular size çok yakışacaktır. 
Mevsim ve düğün konsepti kadar kişiliğiniz de parfüm seçiminde önemli rol oynar. Parfüm uzmanlarının önerilerine göre; dışa dönük bir kişiliğe sahipseniz canlı kokular, sakin bir gelinseniz temiz pudra kokuları tercih etmelisiniz.  

Parfüm alışverişine, zevkine güvendiğiniz insanlarla ya da tek başınıza çıkın. Farklı fikirler, kafanızın karışmasına yol açabilir. Zevkine güvenmediğiniz arkadaşlarınızı bu seferlik plan dışı bırakın.

Bazı parfümlerin içerisinde yer alan esansiyel yağlar daha yoğundur. Bu sayede daha kalıcı bir etkiye sahiptir. Bütün gece parfüm kokmak istiyorsanız “intense” parfümler tercih etmelisiniz.

Düğün parfümünüzü gelin çiçeğinizle uyumlu olarak seçebilirsiniz. Yasemin, zambak gibi beyaz çiçeklerden oluşan bir buket taşıyacaksınız, gül kokusu kullanmak çok uygun olmayabilir. Düğün gününüzde kusursuz olmak için, bu detaylara dikkat etmenizde fayda vardır.

Özel gününüz için benzersiz bir koku istiyorsanız, biraz harcama yapmanız gerebilir. Farklı kokular kullanarak değişik ve özgün bir koku yaratmanız mümkün. Ancak bunu tercih edeceksiniz, en fazla 4 farklı koku kullanmaya dikkat edin. 

Daha önce hiç denemediğiniz bir parfüm tercih ettiyseniz, kokuya aşina olmanız gerekir. Bunun için düğünden önce parfümü bir kaç defa kullanmalısınız. Düğün esnasında, parfümünüzün sizi rahatsız etmesini istemezsiniz, değil mi?

Düğün için parfüm seçmenin püf noktalarını öğrendiniz. Düğün hazırlıkları hakkında diğer yazılarımız:

Düğün öncesi zayıflamanın 6 yolu

Gelin makyajı için 6 önemli ipucu

Gelinlik almadan önce nelere dikkat edilmeli?