wedding-2016

Düğünler, insanların ömürlerinde kendi istekleri ile vermiş oldukları kararlar içinde ender güzellikte olanlardan birisi olsa gerek… Davetliler arasında ilgi odağı olmak, tüm gözlerin çiftlerde olması, yüzdeki gülümsemelerin nedeninin aşikar olduğu güzel ve ender günlerden biri. Genç kızların çocukluk hayallerini taçlandıran, damatların erkeklik ve evin reisliği kavramını elde ettikleri gün geldi çattı işte. Nişan tepsisi, gelin çiçeği, damatlık ve gelinlik gibi tüm hazırlıklar tek tek gözden geçirilmiş, artık o kutlu gün gelmiştir. Peki; ne bırakmalı bu güzel günden geriye? Neler şahitlik etmeli bu en mutlu güne? Tabi ki öncelikle bir ömür birbirlerine sevgi ve saygı ile muamele edecek, gözlerinde gülücüklerle dolu, her bakışta heyecan kokan bir çift göz ve bir çift pırlanta kalp…

Peki, düğünlerden ne kalmalı geriye, somut şeyler olmalı bu kez kalanlar

Tabi ki düğün fotoğrafları, kimileri için sırada resimler gibi görünen (aslında onların her biri bir fotoğraf) mükemmel anılar kalmalı. Bir ömür anlatılmalı o anlar tekrar yaşatılmalı, anılarda gezinmeli her bakıldığında mükemmel düğün fotoğrafına. Hele bir de doğallık var ya. Düğün anında ortada olmayan o mükemmel doğallık yaşanabilir.

dugun-fotograflari

Mükemmel bir geceye hazırlık olacak düğün fotoğrafı organizasyonu, gecenin olası tüm stresini alarak mükemmel anlar geçirilmesine sebep olacak bir sihirli değnektir aslında. Kahkahalar, güzel ve anlamlı bakışlar, sevgililikle, evlilikle alakası olmayan doğal ve samimi el ele tutuşmalar… Sonrasında oluşturulmuş mükemmel bir fotoğraf albümü. Öyle ki; torunlara kadar gösterilecek, kimi zaman heyecanlandıran, kimi zaman duygulandıran ve güldüren anılardır onlar.

Bir de uzman bir düğün fotoğrafçısı aldıysa o makinayı eline

Tadından yenmez o anlar. Sanki küçük bir çocuğun lunaparka gidip umarsızca eğlenmesi gibi rahatlatan bu uygulamalar, düğün salonunda stres ve heyecandan uzak bir çiftin vakur adımlarla yürüme kareografisini seyrettirir insanlara. Uzman bir düğün fotoğrafçısı dedik niye peki? Bizler işin uzmanlığını kaliteyle ölçüşemeyiz belki, sadece “saçım güzel çıkmış mı, kravatım düzgün mü, dişlerim beyaz çıkmamış, aaa ne kadar garip gülmüşüm” gibi noktalara takılırken onlar, kalplerimizden sevdiğimize karşı hissettiğimiz duyguları dışarı yansıtmamızı sağlarlar çekim anında. Stresi, heyecanı unutturacaklarının yanında annesinin evinden çıkacak gelin hanımın dahi gönülden gelen kahkahalarla keyiflenmesine sebep olurlar.