Ancak insan böyle zamanlarla çok doğru kararlar veremez ve ona ilgi gösteren herkese koşmaya, kalbini açmaya ve sevmeye meyillidir.

Mektubu yazdıktan sonra farklı bir gelişme oldu mu bilemiyorum? Fakat senin anlattıklarından çıkardığım, aslında oradaki delikanlının biraz esnaflık yaptığıdır. Sen her gün o pastaneye gittiğin için, daimi müşteri gözüyle bakmıştır. Ticari olarak, esnaf kendisine sürekli gelen birine, sıradan müşteriden daha fazla ilgi gösterir. Onunla sohbet eder, samimi olur, böyle müşterinin kendini evinde gibi hissetmesini sağlar. Bana oradaki delikanlının yaptığı bu gibi geldi.

Senden hoşlandığını farz edelim, o zaman mutlaka sana açılır ve konuşurdu. Belki de senin ondan arkadaşlık dışında bir beklentin olduğunu anladı ve kendini geri çekmek zorunda kaldı. Ayrıca sonuçta bu arkadaş orada çalışan birisi, bir ihtimal seninle çok samimi olduğunu fark eden patronundan azar yedi. Hem insanların başka dertleri olabilir, kafası başka bir duruma takılmıştır, senin çok da üstüne alınmaman gerekiyor bence.

Güzel kardeşim, aşkta erkekler için geçerli en önemli kurallardan biri de şudur: Eğer birinden hoşlanırlarsa, harekete geçerler. O yüzden, bence sen bu yakınlığı biraz yanlış anlamış olabilirsin. İçinde bulunduğun ruhsal durum yüzünden, çevrende yakın ilgi gösteren insanların seni sevdiğini sanman doğaldır. Ben bahsettiğin bu delikanlı ile arkadaşlık dışında bir yol açmanın, sağlıklı bir birliktelik olacağını düşünmüyorum. Fakat inandığım tek şey var, sen de yakın zamanda o güzel kalbini sevecek birisi ile tanışacaksın. Güzel haberler almak dileğiyle….

Candan Ünal

Yüksek Topuklar Aşk ve İlişkiler Editörü

Candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın

Size o mektubu yazdıktan sonra ayrılmaya karar verdim ve ayrıldım o ısrar etse de artık faydası yoktu benim için ruhumda beynimde bittiğini fark ettim be bitirdim.Bu çıkmaz yoldan döndüm doğru olanı yaptım ben haklıyım o beni hiç zaman hak etmedi bitti ama üzülmüyorum.

Size birazda hoşlandığım çocuktan bahsetmek istiyorum ben iş çıkışı bir pastane keşfettim ve işten çıkınca canımın sıkkın olduğu zamanlarda orda oturup çay içiyorum derken orda çalışan biriyle tanıştım sık gitmeye başladığım için sohbet etmeye başladık şakalaşıyorduk o benimle ilgili sorular soruyordu bende ona sorular soruyordum derken ben onunla vakit geçirmekten hoşlandığımı ve neredeyse her gün oraya gitmek istediğimi fark ettim o da benimle çok ilgileniyordu benden hesap almıyordu o yüzden biraz kavga ediyorduk sonra gülüyorduk masama gelip oturuyordu sohbet ediyorduk sevgilimden ayrıldığımı biliyordu derken bir gün bana çok soğuk davrandı ve bu kadar ilgiliyken birden soğuk davranması zoruma gitmişti canın mı sıkkın diye sordum hayır dedi bende üstelemedim ama aklıma bir şey takılmıştı acaba benden mi rahatsızı oluyordu da böle davranıyordu orda soramadım pastaneden çıktıktan sonra aradım pastaneyi telefona çıkan oydu söyledim bende böyle böyle bugün seni sıkıntılı gördüm bunun benimle bi ilgisi var mı hani benden mi rahatsız oluyorsun falan oda yok öle bir şey olur mu canım falan dedi ama ertesi gün gittim yine aynıydı ilgilenmedi benimle.

bende şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Ama onu görünce içim bi tuhaf oluyo onunla ilgili hayaller kuruyorum o böle yaptı o şöyle yaptı arkadaşlarıma anlatıyorum kısacası iki lafımdan birinde o c-var ama ben nasıl açılacağımı bilmiyorum yoksa onun mu açılmasını beklemeli miyim?

Candan Sohbetlere Yazmak isterseniz Buraya Tıklayın