Bağışıklık sisteminizi güçlendirmek ve hastalıklardan korunmak için, bünyenizin koruyucu kalkanını güçlendirmelisiniz. Yüksek Topuklar ekibi olarak antioksidan içeren domates suyunun, hastalıklardan koruduğunu keşfettik. Özellikle ramazan ayında, mevsim geçişlerinde ve cildinizi güzelleştirmek için tüketeceğiniz taze domates suyundan her gün 1 bardak içmeniz yeterli.

Hem besleyici, hem de A ve C vitamininden zengin olması nedeniyle tercih edilmesi gereken domates suyu, cildi gençleştirdiği ve cilt problemlerini ortadan kaldırdığı için de tercih edilmesi gerekir.

domates-2307-2

“Domates ve domates suyu tüketimi insan sağlığı açısından önemlidir” diyen Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimi Fakültesi Beslenme ve Diyatetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, bu dönemde beslenmeye özellikle dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Yaz nedeniyle daha uzun süre oruç tutulduğunu ve aç kalındığını kaydeden İnanç, “Bu dönemde bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için özellikle A ve C vitaminininden zengin olan domastes suyunu tüketmek gerekir. İftarda veya sahurda içilen bir bardak domates suyu hem sindirim sistemin daha iyi çalışmasını sağlayacaktır, hem de vücudun ihtiyaç duyduğu vitaminleri karşılayacaktır” dedi.

sarimsak