dolunay-etkileri

Dolunay nasıl etkiler?

Aynı ay içinde iki kere Dolunay yaşamak pek sık yaşanılan bir durum değil. Bir daha bu durumu 1 ve 31 Mart 2018 yılında yaşayacağız. Eğer bir ay içinde 2 kere Dolunay yaşanıyorsa, ikinci oluşan Dolunay’a Mavi Dolunay (Blue Moon) deniliyor.

Gökyüzü bu dönemde hepimizi biraz yavaşlatıyor. Venüs geri hareketinin de etkisiyle, herkesin üzerinde bir bekleme hali, karar verememe, hareketsiz kalma, yavaşlama hali söz konusu oluyor. Aslında hepimiz olayları bir kenara iterek, günlük yaşantının akışında biraz ciddiyetten uzak, sorumluluktan kaçarak yaşamak istiyoruz.

Ancak bu Dolunay bizi durduruyor ve şunu söylüyor:” Gözünü açıp iyi bak, hangi noktada duruyorsun ve hayatın için ne yapıyorsun?” İhmal ettiğimiz konular, arkaya ittiğimiz sorunlar, endişe ve korkularımız artık çözüm aranmak üzere su yüzüne çıkıyor. Hayata kafa tutmak, başa çıkmak, mücadele etmek kolay değil ancak Dolunay bizi bunlar için zorluyor, arkamızdan itekliyor.

Dolunay kalplerimizin derinlerinde parlayan ve bizi aydınlatan bir ışık olarak doğuyor. Olumsuz gibi görünen olayları karşımıza çıkararak temizlememizi, üstünde düşünmemizi ve olayların akışını değiştirmemizi istiyor. Aldığımız yanlış kararlar, güvendiğimiz yanlış insanlar, yaptığımız seçimler ve bütün hepsinin sonunda elimizde kalan ne? İşte bu soruların cevabı, bu Dolunay ve onu takip eden günlerde ortaya çıkacaktır.

Dolunay sizin için en ifade edecek? Hangi burcu hangi alanda etkileyecek, bunları öğrenmek için günlük burcunuzu göz atın. Günlük burcunuzu okumak için TIKLAYIN!

Astrolog Neşe Erden

astrologneseerden@gmail.com

Instagram: @astrologneseerden

Twitter: neseerdenastro