Dolgun kirpiklere sahip olmak her kadının arzusu. Takma kirpik yerine kendi kirpiklerle güzelliğine güzellik katmak ister misiniz? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere dolgun ve uzun kirpiklerin sırrını açıklıyoruz.

Kirpikler, makyaj, yaş ilerlemesi, çevresel faktörler gibi birçok nedenden dökülür. Doğuştan güçsüz, kısa ve cansız kirpiklere de sahip olabilirsiniz. Kirpiklerinizin dökülmesini durdurmak için mutlaka rimeliniz yani makyajınızı temizlemelisiniz. Dolgun ve uzun kirpikler için de sağlıklı beslenmek ve kirpiklere doğal yöntemlerle bakım yapmak çok önemlidir. Ancak dolgun kirpiklere sahip olmak biraz zaman alır. Sabırlı olun ve kirpiklerinize düzenli olarak bakım yapmaya devam edin.

Kirpikler için doğal yağlar kullanın!

Zeytinyağı, Hint yağı, badem yağı, fındık yağı gibi doğal yağlar kirpiklerinizi besler. Bu yağlardan bir karışım hazırlayarak, kirpik diplerine düzenli olarak kulak çubuğu yardımıyla uygulayın. Kirpik dipleriniz güçlenecek ve dolgun kirpiklere sahip olacaksınız.

Kirpikleri vitaminle besleyin!

Saçlarda olduğu gibi kirpiklerde de vitaminler son derece etkili. Özellikle E vitamini, kirpik diplerinizi güçlendirir ve dökülmelerin önüne geçer. Biotin veya keratin içeren kirpik nemlendiricileri ve vazelin kirpikleri güçlendiren, dolgunlaştıran diğer seçeneklerdir. Gece uyumadan önce kulak çubuğu yardımıyla kirpik diplerinize uyguladığınız takdirde uzun ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Sağlık beslenme, sağlıklı kirpikler!

Dolgun ve sağlıklı kirpikler için sağlıklı beslenmek gerekir. Düzensiz beslendiğiniz zaman vücudunuz ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri alamaz. Bu durum saçlarda ve kirpiklerde dökülmeye yol açar. Kirpiklerin beslenmesi için gerekli olan vitaminler A, B ve E vitaminleridir.

Yeşil çayla canlı kirpikler!

Antioksidan bakımından zengin olan yeşil çay, kirpiklerin güçlenmesine ve dolgunlaşmasına yardımcı olur. Demlediğiniz yeşil çayın oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Daha sonra bir pamuk yardımıyla kirpik diplerinize gelecek şekilde tüm gözünüze uygulayabilirsiniz. Düzenli uyguladığınızda kirpiklerinizin canlandığını göreceksiniz.

Göz makyajınıza dikkat edin!

Göz makyaj seçimi kirpikleriniz için çok önemlidir. Rimel seçerken suya dayanıklı olmamasına dikkat edin. Çünkü suya dayanıklı rimeller kirpiklerinize uzun süre yapışık kalarak kirpiklerinizin havasız kalmasına neden olur. Havasız kalan kirpikler de birer birer dökülür. Kirpiklerinizi temizlediğiniz makyaj ürününün de besleyici özelliklere sahip olmasına özen gösterin. Göz makyajınızı temizlerken pamuğa gelen kirpik sayısı sizi üzmesin.

Makyajınızı temizlemeden uyumayın!

Gün içinde kirpiklerinize rimel uyguladıysanız ve gece rimeli temizlemeden uyuyorsanız kirpik dökülmelerinin önüne geçemezsiniz. Gece rimelle uyumak, kirpiklerinizin birbirine yapışmasına ve güçsüzleşmesine neden olur. Ayrıca göz makyajınızı temizlerken yumuşak hareketlerle temizlemeye dikkat edin. Aksi takdirde, kirpiklerinize zarar verirsiniz.

Takma kirpik, ipek kirpik gibi geçici ve kirpiklere zarar veren yöntemler yerine, evde doğal yöntemlerle daha dolgun ve uzun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

guzellik banner