Seksi ve dolgun dudaklara sahip olmak neredeyse her kadının arzusudur. Bazı kadınlar bu isteklerini gerçekleştirmek için estetiğe başvurur. Siz estetik yaptırmadan dolgun bir dudağa sahip olmak istiyorsanız bu haberimiz tam siz göre! ‘Yüksek Topuklar’ ekibi olarak sizlere, dolgun dudaklar için doğal yöntemler sunuyoruz.

Dudaklarınızı nemlendirin!

Dolgun dudaklara sahip olmak için ilk adım, onları nemlendirmek olmalıdır. Kuru ve çatlamış dudaklar hiç hoş durmaz. Rujunuzu uygulamadan önce dudaklarınızı mutlaka nemlendirin. Böylece daha sağlıklı ve dolgun bir görünüme sahip dudaklarınız olacaktır.

Peeling yapın!

Şeker ve balla hazırlayacağınız karışımla dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Makyaja başlamadan önce temiz bir diş fırçası yardımıyla nazikçe dudaklarınızı fırçalayın ve makyajınızı ondan sonra yapın. Böylece dudağınızdaki ölü tabakadan kurtularak daha canlı dudaklara kavuşacaksınız.

Biberle dudak dolgunlaştırma

Bir tutam acı kırmızı biber, 1 tatlı kaşığı vazelin ve 2 damla nane yağı ile bir karışım hazırlayın. Dolgun dudaklara sahip olmak istediğiniz zaman bu karışımı dudağınıza uygulayın.

Tarçın yağıyla dolgun dudaklar

Likit ruj tercih edenler için tarçın yağı etkili bir yöntemdir. Likit rujlarınızın içine birkaç damla tarçın yağı damlatarak dolgun ve nemli dudaklara kavuşabilirsiniz.

Dudak kalemi kullanın!

Rujunuzu sürmeden önce dudak kalemi yardımıyla dudak çizgilerinizi belirginleştirebilirsiniz. Ancak doğallıktan uzaklaşmamak için dudak kaleminizi rujunuzun renginde seçmeye özen gösterin.

Rujdan önce baz uygulayın!

Rujunuzu sürmeden önce baz olarak kapatıcı veya nemlendiricili bir dudak bazı uygulayın. Böylece hem rujunuz daha kalıcı olur hem de daha dolgun dudaklara sahip olursunuz.

Rujunuzu fırçayla sürün!

Rujlarınızı uygularken fırça kullanmayı tercih edin. Bu sayede dudaklarınızdaki çatlakların belirginliğini azaltabilir, rujun kalıcılığını artırabilirsiniz.

Dolgun dudaklar için doğal yöntemleri öğrendiniz. Aşağıdaki konu başlıkları da ilginizi çekebilir:

Dudak şekline göre ruj sürme teknikleri

Dudak çatlamasına doğal çözümler

Bakımlı dudaklar için maske tarifleri