Doğum haritası nedir ve nasıl çıkartılır? Astrolog Başak Tanyeri, astroloji ile ilgilenenler için harika bilgiler veriyor. Özel haberimizi hemen okumaya başlayarak doğum haritası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz…

Bir çocuk, göksel ışıkların kendi bireysel karmasıyla matematiksel olarak uyumlu olduğu gün ve saatte doğar. –Sri Yuktesvar

Doğum haritası, bizler doğduğumuzda çekilen gökyüzü fotoğrafıdır. Hangi ülkede, şehirde, hangi gökyüzü altında doğduysak o anki gezegenlerin pozisyonu bizim doğum haritamızı oluşturur. Astroloji sembolik bir dildir ve her gün gökyüzünde izleyebildiğimiz Güneş, Ay ve diğer gezegenler astrolojide birçok anlam ifade eder. Siz doğduğunuzda Güneş neredeydi, hangi gezegenlerle açı yapıyordu? Peki ya Ay? Siz doğarken hangi burç yükseliyordu doğudan? İşte bu sorular sizinle ilgili birçok bilgiye ulaşmamıza, hayatınızdaki problemli noktaları iyileştirmemize, kısacası sizi okumamıza olanak sağlamaktadır.

Astroloji size kaderinizi anlatmaz. Bir doğum haritasına baktığımızda nasıl bir içsel donanımla dünyaya geldiğimizi, bu içsel donanımı nasıl kullanırsak en üst kaderimize ulaşabileceğimizi söyleyebiliriz. Astrolojide iyi ya da kötü diye bir şey yoktur. İyi, şanslı doğum haritası ya da kötü, şanssız doğum haritası gibi bir ayrıma gidemeyiz. İyi-kötü yoktur ama seçimler vardır astrolojide, özgür irade söz konusudur. Sizin bu sembolleri nasıl kullandığınızdır önemli olan. Bir doğum analizi her zaman için iyi bir yol haritasıdır. İçsel donanımınızı tam karşınızda tüm hatlarıyla gördüğünüzde aksaklıkların farkına varabilir ve yararınıza olmayan davranışlarınızdan vazgeçmeyi seçebilirsiniz. Dolayısıyla yeni, kendini gerçekleştirmiş ve daha mutlu bir siz yaratmayı da.

Nasıl ebeveynleriniz olduğu, nasıl bir çocukluk geçirdiğiniz, dolayısıyla çocukluk koşullanmalarınız ve bunların şu anki size etkileri, yetenekleriniz, ideal mesleğiniz, mutlu olacağınız ideal eşiniz, aşık olma şekliniz, çocuklarınız, arkadaşlarınız, sağlık durumunuz, hangi hastalıklara meyilli olduğunuz, para durumunuz, ruhunuzun amacı ve en önemlisi de bu konularda karşılaştığınız sorunların çıkış yolları doğum haritanızda saklıdır. Doğum haritanızı yorumlatmak adeta karanlık bir yolda yürürken elinize fener alıp bastığınız yeri bilmek gibidir. Bu sayede kendinizi anlayabilirsiniz, nasıl mutlu ve kendinizi tamamlanmış hissedeceğinizi bilebilirsiniz.

Doğum haritası çıkartmak için doğum tarihiniz (gün, ay, yıl şeklinde) doğum şehriniz ve saatiniz gereklidir. Doğum saatini bilmeyenler rektifikasyon (doğum saati hesaplama) hizmetimizden yararlanabilir. Bunun için kardeş/yeğen/kuzen doğumu, aşık olma, evlilik, işe başlama, çocuk doğumu gibi tarihi hatrınızda kalmış on olay tarihini ve bir şekilde bağlantınızın bulunduğu şehirleri (tatile gittiğiniz şehirler, iş seyahati yaptığınız şehirler, sevmediğiniz, sizde kötü anıları olan şehirler ya da eşinizin nereli olduğu gibi) bize belirtmeniz yeterli olacaktır.