Her kadının, maskaradan beklentisi farklıdır. Kimi hacim ister, kimi dolgun bir görünüm kimi de kirpikleri upuzun görünsün ister. Bu nedenle, maskaranın ihtiyacınıza uygun olması fiyatından daha önemlidir. Peki, doğru maskara nasıl seçilir? “Yüksek Topuklar” ekibi olarak sizlere maskara fırçasına doğru karar verebilmeniz için bir yazı hazırladık.

İnce fırçalı maskara

Bir maskaradan beklentiniz uzun kirpiklerse, ince fırçalı olanları tercih etmelisiniz. İnce fırçalı maskaralar, kirpikleri kökten uca daha kolay kavrar ve kirpiklerin boyunu uzatır.

Kalın fırçalı maskara

Hacimli kirpikler istiyorsanız kalın ve sık fırçaya sahip bir maskara tercih etmelisiniz. Yoğun aralıkları sayesinde, bu tip maskaralar üründen daha fazla alır. Böylece, kirpiklerinizin daha hacimli görünmesini sağlar.

Kum saati fırça

Kum saati fırçaya sahip maskaralar, en çok tercih edilen maskaralar arasında. Bu maskaraları kat kat sürerek istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. Fırçası sayesinde, ürünü kirpiklere eşik miktarda dağıtır ve bunu yaparken kirpiklerde topaklanma yapmaz.

Kıvrımlı fırça

Kirpiklerinizin boyu eşit değilse, kıvrımlı fırçalar tam size göre! Kıvrımlı fırçaya sahip maskaralar sayesinde, ürünü tüm kirpiklerinize eşit bir şekilde sürebilirsiniz. 

Huni şeklinde fırça

Maskaranın kirpiklerinizi daha dolgun ve tek tek ayrılmış göstermesini istiyorsanız, huni şeklinde fırçası olanları tercih etmelisiniz. Huni şeklindeki fırçaya sahip maskaralar giderek incelen ucu sayesinde, kirpik köklerinize kolayca boyayabilirsiniz. Aynı zamanda, alt kirpiklerinize de kolayca uygulayabilirsiniz. Fırçanın geniş tarafı da kirpiklerinize dolgun bir görünüm kazandırır.

Yüksek Topuklar öneriyor:

Asla paylaşmamanız gereken makyaj malzemeleri

Far sürerken dikkat edilmesi gerekenler

Maskara sürerken sık yapılan hatalar