Sen kafanda bir ilişki yaratmışsın. Kendince ona ümit bağlamışsın. Hayal etmişsin. Hepsini yapmışsın, bir şey hariç! Çocuğun bunlardan hiç haberi yok.

Ah be güzel kardeşim, madem böyle duygular besliyorsun, bunu neden Mustafa’ya anlatmıyorsun? Belki o da ilk başlarda sana karşı ilgi duymuştur ama senden bir ışık görememiştir. O seni sadece arkadaşı olarak görmüştür. Oturup konuşsaydın, içindekileri anlatsaydın, belki de olay buralara gelmezdi. Anlattıklarına bakılırsa, Mustafa bu ilişkiyi yürütmek için pek bir şey yapmamış, bütün hamleler senden gelmiş.

İçinde bir takım duygular oluşmaya başladığında onunla konuşsaydın, en fazla sana hayır derdi, sen de bu kadar zaman kaybetmezdin. Şimdi bizim Mustafa’ya suç bulacak bir durumumuz yok. Çocuk sana dokunmamış bile!

“Hep böyle değil mi? Sonuç hep aynı değil mi?” Bu sorulara sen cevap vermelisin. Neden hep birlikte olamayacağın insanları seçiyorsun? Zaten birbirinizden uzakta, iki farklı şehirde bir ilişki yürütebilmek ne kadar zor, neden daha yakınından, gerçekten seni sevebilecek birisine yönelmiyorsun? Bak kardeşim, şu sözü aklından çıkarma: “Baktığın her yerde diken görüyorsan, o diken senin gözündedir!”

Lütfen oturup kendinle yüzleş. Aşkta sürekli yanlış seçimler yaptığına göre, atladığın bir yer var. Gerekiyorsa bunun için bir uzmandan yardım al. Kim bilir belki çocukluktan kalma izler bile taşıyor olabilirsin. Kendini daha çok sevmen dileğiyle….

Candan Ünal
Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü
candan.unal@yuksektopuklar.net

Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!

CANDAN ABLAM benim;

Şuan yüreğim öyle acıyor ki, duygularımın tarifi yok, adı yok, teker teker sevdiğim insanlar değer verdiğim insanlar ilgilendiğim insanlar elimden kayıp gidiyorlar. Dün duyduğum haberle yıkıldım :(( Konuyu aktarmanın zamanı geldi..

Ortaokul arkadaşım aklıma gelmişti birden adı Mustafa, onu yıllar sonra buldum, iletişime geçtik o kadar keyif aldım ki sohbetinden etkilendim doğrusu, plan yaptık birden. O Aydın’da ben Antalya’da.. Yılbaşını birlikte kutlayacaktık, onun izni olmadığından ben gittim yanına. Yıllar sonra bir araya gelmek beni çok mutlu etmişti. Çok beğendim çocuğu, beni çok güzel ağırladı, misafir etti. Biraz ağır abiydi. İkimiz de Anadolu çocuğuyduk ve aynı memlekettendik. Onun baskısı vardı sanki üzerimizde hissediyordum. Dans bile etmedik geç saatlere kadar mekanda içtik ve sohbet ettik. Çok anlamlı çok güzel geldi bana, duygusallaşmadık dokunmadık. Gezdirdi beni yedik içtik, ayrılık vakti geldi tabi. Döndükten sonra iletişim msn üzerinden devam etti çok nadir mesajlaşmalar. Her şey mesafeli gidiyordu. Plan yapmıştık yazın tatile gelecekti bana hatta doğum gününü birlikte kutlayacaktık benim yanımda, onun yurtdışı işi çıktı ve altı ay kadar kaldı orda, sadece msn’de yazışıyorduk. Hep ben adım atıyordum hep ben ilkleri yapıyordum, karşılık veriyordu o an vermese bile daha sonra dönüyordu. Türkiye’ye geldi sonunda, ramazan ve bayram girdi araya bu zaman diliminde ben yine onu aradım, biraz konuştuk saygılı efendi kibardı yorgundu….. ve sonra ben bayramdan döndüm, annemin telefonundan iki gün önce onunla konuşmuştum çok güzel geyik yaptık güldük, dalga geçtik hatta davet ettim o da ayarlarız konuşuruz falan dedi….. ve annemin telefonuyla dünyam yıkıldı.

Mustafa nişanlanıyormuş, bayramda ailesi onu bir kızla tanıştırmış, birbirlerini beğenmişler ve hafta sonu yüzük takılıyormuş…… O an yüreğim acıdı, Niye şaşırdım ki? Hep böle değil miydi? Sonuç hep aynı değil miydi? Gözümde o kadar büyütmüşüm ki, o kadar hayal kurmuşum ki, o kadar değer vermişim ki, neyin acısını yaşıyorum Candan abla, şuan vicdanımla hesaplaşıyorum. Mustafa’yı kaybediş mi, yoksa yine aynı tabloyla karşılaşmak mı? Zor insanları sevmenin bedeli miydi? Ya ABLACIM ben nerede yanlış yapıyorum neden değer verdiklerim etkilendiklerim, aşık olduklarım, heyecan duyduklarım beni üzüyor, beni sevmiyor, ilgilenmiyor, NEDEN?

Görünen tablo 10 aydır boşa hayal kurmuşum, ama ben istedim onu yaşamak istedim, kendimce yakından tanımak… Ablacım ne düşüneceğimi bilmiyorum. Gururum mu incinmişti acaba? Şuan ki ruh halimin adı yok… Kendime soruyorum ama cevap bulamıyorum… Seni kocaman öpüyorum tatlı yanaklarından hep mutlu kal…

Candan Sohbetler’e Mektup Göndermek için TIKLAYIN!