Siz bütün fikirleri bir yana bırakın ve Bay Doğru ile karşılaşmanın yollarını arayın. Bay Doğru ile karşılaşmak için ilk adım, buna hazır olmaktır. Aslında bir ilişkiye hazır olmadan adım atarsanız, muhtemelen yanlış insanı kendinize çekersiniz.

 

Ağır bir ilişkiden yeni çıktığınızda, kalbiniz hala kırık ve yaralıyken, içinizde intikam ateşi tüm harıyla yanıyorken, karşınıza çıkabilecek kişinin doğru olması oldukça zayıftır. Bu yüzden öncelikle iyi dinlenmiş bir kalp, fizik ve ruha sahip olmalısınız.

 

Kendinizi iyi tanıyor olmanız, ne aradığınızı bilmenize ve bulma ihtimaline daha çok yaklaştıracaktır. Öyle ya; siz nasıl bir prenses olduğunuzu bilmeden, uygun prensi bulabilir misiniz? Öncelikle prenses olmadığınızı fark edin. Kusurlarınızı iyi bilin. Kendinizi iyi tanıyın. Nelerden hoşlanmadığınızı, nelere tahammül edemediğinizi belirleyin. Bazı şeyleri görmek ve bilmek için müneccim olmak gerekmez. Küfür edilmesini duymaktan hiç hoşlanmıyorsanız, küfür eden bir adamla birlikte olmak size eziyet gelecektir.

 

Fiziksel görünümünüzü kabul edin. Siz kim olduğunuzu bilirseniz, güveniniz artar. Kabul ettiğiniz zaman, kendinize güvenirsiniz ve ancak kendinize güvendiğiniz kadar güzelsiniz.
Kendinizi yeni insanlarla tanışmaya ikna etmelisiniz. Sosyal çevreler, topluluklar, gruplar, yeni bir arkadaş çevresi, hepsi sizin için yeni insanlarla tanışmaya giden bir yoldur.

 

Ancak daha değerli ve önemli olan bir şey var: Yeni tanıştığınız birini kabul etmeden veya reddetmeden önce iyi düşünün. Kim olduğunuzu iyi tespit edin. Gerçekten hiçbir şekilde kabul edemeyeceğiniz huylar yüzünden mi reddediyorsunuz, yoksa daha iyisini bulma hayalinden mi?

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

*Tüm hakları Yüksek Topuklar.net’e aittir. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.