Makyaj sırasında, belki en az dikkat edilen adımlardan biri kaş doldurmadır. Yanlış bilgiler ve basit hatalar ortaya kötü bir görüntü çıkmasına neden olur. Peki, doğal kaş doldurma nasıl olmalı? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere, kaş doldururken sık yapılan 6 hatayı derledik. Bu hataların doğrularını öğrenmek ve kusursuz bir kaş görünümüne sahip olmak için hemen okumaya başlayın.

Yanlış ürün seçmeyin!

Kaş ürünleri, jel, far ve kalem olmak üzere üçe ayrılıyor. Doğal ve kusursuz kaşlar için öncelikle, ürün seçenekleri arasından ihtiyacınız olanı belirlemelisiniz. Kaşınızı doldurmaya yeni başladıysanız ve yalnızca seyrek yerleri doldurmak istiyorsanız kaş farı; tecrübeliyseniz ve küçük bir alanı doldurmak istiyorsanız kalem; daha koyu ve belirgin bir görünüm için kaş pomadı kullanmalısınız.

Yanlış tonda ürün kullanmayın!

Kaş ürünü yanlış bir tonda seçerseniz, kötü ve doğallıktan uzak bir görünüme sahip olursunuz. Bu nedenle, kaş ürünü seçerken renginin kaşınızdan bir ton açık olmasına dikkat etmelisiniz. Açık tonlar ve içerisinde fazla kızıllık barındırmayan tonlar, her zaman doğala daha yakındır. Ayrıca, hata yaptığınız zaman daha kolay düzeltebilirsiniz. 

Ürünü kullanmayı abartmayın!

Gereğinden fazla ürün sürmek, kaş doldurma konusunda yapılan en büyük hatalardan biri. Tüm kaşa ürünü sürmek yerine, gerekli yerlere gerekli miktarda uygulamalısınız. Çok küçük bir yeri dolduruyorsanız, bu yeri ürüne boğmaktan kaçının. Ancak bu şekilde doğal ve güzel bir görünüme kavuşursunuz. Ürünü uyguladıktan sonra, kaş fırçasıyla kaşınızı tarayarak fazla ürünü alabilirsiniz.

Kaş şeklinizi bozmayın!

Kaşınızı doldururken, kendi kaş şeklinizi takip etmelisiniz. Görünmesini istemediğiniz bir yeri kapatıcıyla kapatmak veya kaşınızı şeklinden farklı doldurmak yapay bir görünüm yaratır. Doğallıktan uzaklaşmamak için, her zaman kendi kaş şeklinizi takip etmeli ve gerekli yerleri doldurmalısınız.

Fazla aydınlatıcıdan uzak durun!

Kaş kemiğine aydınlatıcı uygulamak, daha enerjik ve güzel bir görünüm yaratır. Ancak, bu ürünün doğru tonda ve doğru türde olması çok önemlidir. Aksi takdirde, vurgulamak istediğiniz kaşlarınız geri planda kalır. Seçtiğiniz aydınlatıcıyı çok az miktarda uygulamaya özen gösterin. Kaş kemiğini kapatıcı ile aydınlatmayı tercih ediyorsanız ten renginizden bir ton açık bir kapatıcı kullanmalısınız.

Kaşlarınızı şekillendirin!

Belirgin kaşlar istiyorsanız, doğallıktan uzaklaşmamak şartıyla kaşlarınızı şekillendirebilirsiniz. Kaşınızı belli aralıklarla aldırırsanız, doldurma işlemi daha kolay olur ve istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Aynı zamanda, sabahları işe veya okula giderken kaşlarınıza ayırdığınız zaman azalmış olur.

Doğal kaş doldurma nasıl olmalı, öğrendiniz.

Yüksek Topuklar öneriyor:

5 doğal kaş kalınlaştırma kürü 

Zamanı olmayanlara makyaj önerileri

Doğru makyajla ilgili bilmeniz gerekenler