Cilt problemleriniz ve cilt bakımınız için doğadan yardım almaya ne dersiniz? Yüksek Topuklar ekibi olarak sizler için en etkili doğal cilt maskesi tarifleri seçtik. Şifa kaynağı besinlerden yapılan bu maskelerle cildiniz sağlıkla parlayacak. Doğal cilt maskesi tariflerini öğrenmek için haberimizi okumaya devam edin!

Canlandırıcı çilek maskesi

Bu meyvenin canlandırıcı ve peeling etkisi vardır, kuru ciltlere önerilir. Ancak gerici etkisi nedeniyle on dakikadan fazla ciltte tutulmamalıdır. Dört iri çileği ezerek bir çorba kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Göz çevresi hariç, bütün yüze ince bir tabaka halinde sürün, elmacık kemikleri üzerine daha kalın bir tabaka halinde sürün ve 5 dakika bekletin. Ayda iki kez uygulama yeterlidir.

Solgun ciltler için muz maskesi

Zengin içerikli besleyici bir meyve olan muz solgun, yıpranmış hassas ve kuru ciltler için ideal bir maske malzemesi. Lekesiz olgun bir muzun yarısını ezerek iki çorba kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.

Yağlı ciltler için limon maskesi

Yağlıya yakın normal ve problemli ciltler içindir. Limonu sıkıp suyunu damla damla iki tatlı kaşığı nemlendirici kremin içine katın. Ancak yüzünüzde 5 dakika bekletin ve tam fayda elde edene kadar haftada iki kez uygulayın.

Karma ciltler için elma maskesi

Özellikle karma ciltlere öneriliyor, zira yüzün yağlı olmayan bölgelerini kurutmaz. Bir kahve kaşığı elmanın içini iyice ezerek iki tatlı kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve 20 dakika yüzünüzde bırakın. Haftada iki kez uygulayın.

Kuru ciltler için avokado maskesi

Özellikle yorgun ve kuru ciltler için, güneşlenmenin ardından uygulanacak ideal bir maske. Bir kahve kaşığı avokado içini ezip iki tatlı kaşığı nemlendiriciyle karıştırın. Kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Haftada bir kez uygulayın.

Ferahlatıcı salatalık maskesi

Sıkıştırıcı ve ferahlatıcı özelliği nedeniyle yağlıya yakın normal ciltler içindir. Salatalığın çekirdeksiz bölümünden bir tatlı kasığı alıp iyice ezdikten sonra iki tatlı kasığı nemlendiriciyle karıştırın. 10 dakika yüzünüzde bekletin. Ayda sadece iki kez uygulayın.

Besleyici yumurta maskesi

Yumurtanın sarısı yoğun bir şekilde besleyici aktif maddeler içerir. Solgun ve karma ciltleri canlandırmak için idealdir. Taze bir yumurtanın sarısını iki tatlı kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Kalın bir tabaka halinde yüzünüze sürün ve 20 dakika bekletin. Haftada iki kez uygulayın.

Nemlendirici bal maskesi

Hem besleyici, hem de canlandırıcı zengin bir malzemedir bal. Bu maske rengi soluk, yağlıya yakın normal ciltler için ideal. Cildi derinlemesine temizleyerek canlandırır. Mümkünse likit bal kullanın. Yarım tatlı kaşığı balı, iki tatlı kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve 15 dakika yüzünüzde bırakın. Haftada bir kez uygulayın.

Doğal cilt maskesi tariflerini öğrendiniz.