diyetsiz-zayiflama-yollari
Diyetsiz kilo verme yöntemleri

Kilo vermek için diyet listesine bağımlı olmak zorunda değilsiniz! Zayıflatan alışkanlıklar edindiğinizde, hayalinizdeki inceliğe kolayca kavuşacaksınız. Her biri denenmiş ve işe yarar zayıflama tavsiyelerimizi okuyun, uygulayın ve günden güne kilo verin! Hazırsanız, diyet yapmadan kilo verme yolculuğuna başlıyoruz, elimizden tutun; yanınızdayız!

Kaç kilo olmak istiyorsunuz?

Kilo vermek için önce kendinize net bir hedef belirleyin: kaç kilo olmak istiyorsunuz? Bunu ’30 kilo fazlam var’ tarzında genel bir ifadeyle değil, ’56 kilo olmak istiyorum’ gibi belirli bir biçimde kendinize söylemelisiniz. Bu sayede, dayanamayıp kaçamak yapmayı düşündüğünüz zamanlarda hedefinizi hatırlar ve yeniden hayalinize doğru yola koyulursunuz. Çözüm mü? Nefsinize yenilmemek için her gece uyumadan önce hedefinizi düşünerek kendinize anlatın.

[wp_ad_camp_2]

Zayıflama kürleri kullanıyor musunuz?

Vücudunuza yerleşmiş yağları, ödemleri bir an önce atmak için doğanın sunduğu mucizevi besinlerle yapılan zayıflama kürlerini kullanıyor musunuz? Örneğin, Sinem Hanım’a 33 kilo verdiren zencefilli yoğurt kürünü, Cemile Hanım’a 22 kilo verdiren maydanoz kürünü kaç kez yediniz? Düzenli yani en az 15 gün boyunca kullandınız mı? Tarifleri merak ediyorsunuz, değil mi? Aşağıdaki bağlantıya tıklayıp denenmiş zayıflama kürlerini öğrenebilirsiniz.

Denenmiş zayıflama kürleri tarifi için TIKLAYIN
Haftada kaç kez tartılıyorsunuz?

Her gün ya da gün içinde birkaç kez tartılmak, siz farkında olmasanız bile kilo vermenizi engeller. Çünkü, her insan günlük kilo değişimleri olur, siz bunu takıntılı biçimde ölçerseniz, moraliniz bozulur. Kilo veremediğinizi zannedip zayıflama alışkanlıklarını bırakabilirsiniz. Çözüm mü? Haftada sadece 1 kez, sabahları, aç karna ve büyük tuvaletinizi yapmışken tartılın.

Yemeklerinizde baharat kullanıyor musunuz?

Sizin fazla kilo zannettiklerinizin büyükçe bir kısmı aslında ödemdir ve ondan kurtulmak oldukça kolaydır! Kekik, nane, fesleğen, maydanoz, nane gibi tüm yeşillikler ödem söktürücü, kilo vermeyi kolaylaştırıcı özelliğe sahiptir. Şimdi düşünün, yemeklerinizde baharat kullanıyor musunuz? Kahvaltılarınızda bile yumurta, peynir üzerine baharat ekleyin, ödem atmak tartıda mutluluk verici sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kilo verdiren baharatları öğrenmek için tıklayın!

[wp_ad_camp_2]

Günde kaç dakika hareket ediyorsunuz?

Öğrenci, ev hanımı, çalışan bir kadın olabilirsiniz ama daha önemlisi şudur: Günde kaç dakika hareket ediyorsunuz? Saatlerce spor salonunda fitness yapmaktan bahsetmiyoruz ama yürüyüş, evde spor hareketlerinin ne kadarını yapıyorsunuz? Çözüm mü? Mutfaktan yemekleri masaya taşırken tek tek götürün, böylece daha çok hareket edersiniz. Her tuvalete gittiğinizde 5 kez squat hareketi yapın, böylece metabolizmanız hızlanır.

En son ne zaman meyve yediniz?

Gün aşırı şerbetli, hamurlu tatlı tüketimi kilo aldırıyor, bunu iyi biliyorsunuz öyle değil mi? Vücudunuzun tatlı istemesi oldukça doğaldır ama bunu karşılamak da doğal yoldan olmalıdır. Fazla kilo sorunu olan insanlar, canları tatlı istediğinde hemen çikolata, baklava, puding gibi zararlı tatlılara yönelir. Ama siz onlardan biri olmayın: taze meyve tüketin! Çözüm mü? Bir tane kahvaltıda bir tane akşamüstü ara öğününde taze meyve yediğinizde tatlı krizlerinizin zamanla yok olacak ve güzel bir şekilde kilo vereceksiniz.

Kilo verdiren meyveleri öğrenmek için TIKLAYIN
Kendinizi gelecekte hayal ediyor musunuz?

Hayal kurmak, başarıya ulaşmaktaki en iyi yöntemlerden biridir. Diyet yapmadan zayıflamanın yolları haberimizin başında size, her gece uyumadan önce kilo verme hedefinizi hatırlatın tavsiyesinde bulunduk. Şimdi ise, bunu biraz daha geliştirmenizi istiyoruz: Gelecekteki kendinizi hayal edin! Nasıl mı? Sizce, fazla kilolarından kurtulmuş, istediği her kıyafeti giyebilen, bir ortama girince fazla kilosuyla değil güzelliğiyle dikkat çeken bir siz, nasıl olurdunuz? Işte bunu hayal edin. Faydası mı? Hem bilinçaltınızda hem bilinç düzeyinde nefsinizi kuvvetlendirecek, doğru seçimler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Yağ yakıcı yiyecekler yiyor musunuz?

Patates kızartması, hamburger, baklava, mantı gibi yiyeceklerin kilo aldırdığını ve yağlanma yaptığını biliyorsunuz, değil mi? Peki, yağ yakıcı ve kilo vermeyi hızlandırıcı yiyecekleri biliyor, onları sık sık tüketiyor musunuz? Biz hemen birkaç tane yağ yakıcı yiyecek söyleyelim, devamını aşağıdaki bağlantıya tıklayıp öğrenebilirsiniz. Oolong çayı, badem, soğan, kuru fasulye, hibisküs çayı, ceviz, balık, yoğurt, tarçın, kekik, organik tavuk…. Devamı için buraya tıklayınız!

zayiflama-yontemleri-banner