Pazartesi büyük umutlarla başlanan diyet, Çarşamba günü bozulur. Ya da çay saatinde hayır denemeyen bir dilim pasta nedeniyle diyet sürdürülemez. İşte kilo vermek, kilo almak ve sağlıklı beslenmek isteyen herkese açık olan ve dört yüz bini aşkın üyesi olan Diyetkolik.com şimdiye kadar denenen yöntemlerden farklı bir yol izleyerek diyeti eğlenceli ve interaktif bir süreç haline getiriyor. Yüksek Topuklar ekibi olarak Diyetkolik’in basın toplantısına katıldık ve Diyetkolik’i mercek altına aldık. Bakın Diyetkolik, istenmeyen fazla kiloların verilmesini nasıl sağlıyor.

Sağlıklı olma yollarını anlatan pek çok haber, nelerin tüketilmesi gerektiğine dair uzman görüşleri ve diyet tüyoları… Neredeyse herkes yeri geldiğinde egzersiz ya da besin önerisi verecek kadar iyi bilir sağlıklı olmak için yapılması gerekenleri. Ama yine de emin olan başlanan diyet bir türlü sürdürülemez. Planlar hep ileriki bir tarihe ötelenir.

Sizce de bu diyet sürecinde bir sorun yok mu? Neden bir türlü istenin forma ulaşılamıyor? Demek ki bu kadar çabaya rağmen doğru olmayan bir şeyler yapılıyor.

 

diyetkolik-603-2

 

 

Kişiye özel diyet ve egzersiz programları

Web’den veya iOS ve Android uygulamalarından takip edebileceğiniz Diyetkolik.com, 7/24 aktif bir sosyal platform. Diyetkolik.com’un iki bine yakın profesyonel diyetisyen,egzersiz uzmanı ve psikologları, üyeleri kişisel ihtiyaçlarına göre değerlendirilerek onlara özel diyet ve egzersiz programları tanımlıyor. Kullanıcılar alternatifli diyet planları sayesinde, farklı menülerle diyetini sürdürebiliyor. Türk ve dünya mutfağına ait binlerce yiyeceğin kalori ve besin değerlerine erişim imkânı sağlayan ve yemek tariflerinin kalori ve besin değerlerini hesaplayabilen altyapısı sayesinde, Diyetkolik.com uzmanlarının besin listeleri özgün tariflerden oluşuyor. Böylece üyeler yedikleri menüyü sisteme girerek, hem yediklerinin kalorisini hem de daha ne kadar kaloriye ihtiyaçları olduğunu hesaplayabiliyor.

Diyetkolik.com üyelerinin hedeflediği forma daha çabuk ulaşmasını sağlayan egzersiz planlarını da, açıklamalar ve demolarla sunuyor. Bu sayede üyeler uygulama sırasında profesyonel adımları takip etmiş oluyor. Ayrıca egzersizi yapacağınız ortama uygun olarak egzersiz önerileri sunan sistem, ofiste ya da evde rahatlıkla uygulanabilir planlar öneriyor.

 

diyetkolik-603-kapak

 

 

 

Kaçamakların seni üzmesin!

Diyetkolik.com üyelerinin diyet planlarında yememeleri gereken her şey belirtiliyor. Bu listede olan bir yiyecek akıllarını çeler de kaçamak yaparlarsa hemen sitedeki ‘Tüh be!’ butonuna tıklıyorlar. Böylece bu konudaki pişmanlıklarını ‘İspikler’ bölümüne yazarak arkadaşları ve diyetisyenleriyle paylaşıyorlar. Kendilerine ‘Tüh be!’ dedirten bu kaçamağı haber verdiklerinde, diyetisyenlerimizden destek alıyorlar. Bu durumda Diteykolik.com diyetisyenleri yapılan kaçamağa özel yeni bir menü sunuyor ve diyetin sürdürülebilir olmasını sağlıyor. Tüketilen ürünlerin kalorisini hesaplayarak kişinin diyet listesini devamlı güncelleyen yazılım sistemi ile ihtiyaç kadar tüketilmesi sağlanıyor. Bu özellik sayesinde üyeler, yollarına devam edebilmeleri için gereken motivasyonu yeniden buluyorlar.

 

logo-com-mavi

 

 

 

Uzman görüşlerini takip et, öğren!

Diyetkolik.com uzmanları, sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam konularında üyelerin sorularını yanıtlıyor, onları sitede makaleler halinde yayınlıyorlar. Üyeler bu şekilde hem akıllarındaki sorulara cevap buluyor, hem de birçok yeni bilgi öğreniyor. Uzmanlar, hamilelikte beslenmeden, sağlıklı yemek hazırlama ve pişirme yöntemlerine, spor yaparken beslenme tüyolarından kimi rahatsızlıklarda nasıl beslenilmesi gerektiğine kadar bin bir çeşit konudaki bilgi ve tecrübelerini üyelerle paylaşıyorlar.

Diyetkolik.com şimdiye kadar denenen yöntemlerden farklı bir yol izleyerek diyeti eğlenceli ve interaktif bir süreç haline getiriyor.  Diyetkolik.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Tayfun Sungun bu durumu şöyle açıklıyor: “Türkiye’de ilkokuldan üniversiteden mezun olana kadar İngilizce eğitimi veriliyor. Buna rağmen Türkiye’de İngilizce öğrenmek hâlâ büyük bir problem. Diyette de benzer bir süreç yaşanıyor. Diyete ve sağlıklı beslenmeye dair öğrenilen pek çok bilgiye rağmen Türkiye’nin hâlâ yarısından daha az bir bölümü normal kiloda. Biz Diyetkolik.com olarak bunu değiştireceğiz”

selulit