diyetsiz-zayiflama-yollari

Diyet yapmadan kilo verme yöntemleri

Hayalinizdeki kıyafetleri giymek, kendinizi daha çok sevmek için kilo vermek istiyorsunuz, öyle değil mi? O halde size harika bir haberimiz var: Sağlıklı beslenme koçu Arzu Karabulut, diyet yapmadan zayıflama yöntemlerini açıklıyor! Üstelik, motivasyon artırmak için psikolojik taktikler sunuyor.

  • Yemekten önce su için

Şişmanlamanın sebebi, gereğinden fazla yiyerek kalori almaktır. Yemeklerden önce bir bardak su için. Bu sayede daha çabuk doyacaksınız ve fazla yemediğiniz için kilo vereceksiniz.

  • Alışkanlıklarınızı değiştirin

Kremalı bir kahve, bol yağlı bir salata veya fazla kuru meyveli atıştırmalıklar fark etmeden şişmanlamaya sebep olur. Salatanızda sirke kullanın, kahvenizde süt olsun, mevsim meyvesi tüketin, böylece daha az kalori alacaksınız.

  • Bitter çikolatayı tercih edin

Tatlı ihtiyacınızı karşılamak için bitter çikolatayı tercih edin, çünkü lif miktarı fazla olduğundan daha tatmin edici olacaktır. Ancak, günde en fazla 2-3 küçük kare bitter çikolata yemelisiniz, daha fazlasını yerseniz kilo alırsınız.

[wp_ad_camp_2]

Tatlı krizinden kurtulmanın yollarını okumak için TIKLAYIN
  • Porsiyonlarınızı küçültün

En başında belirttiğim gibi gereğinden fazla yiyerek kalori almak, şişmanlamaya sebep olur. Siz, hayalinizdeki kiloya erişmek için porsiyonlarınızı küçültme yolunu seçin. İkinci tabak yemeğe uzandığınızda durun ve gözünüzün önüne zayıflamış halinizi getirin. Mide küçüktür, yeter ki beyninizi ve gözlerinizi doyurun.

  • Saat başı bir bardak su için

Su içmek hem kilo vermeye hem fark etmeden spor yapmaya yardımcıdır. Saat başı bir bardak su içerseniz, idrara çıkma ihtiyacı duyarsınız, bu da sizi yerinizden kaldırıp 3-5 adım bile olsa hareket etmeye zorlar. Tuvaletinizi yapmak için eğilme hareketi, aslında göbek, bacak ve kalça şekillendiren squat hareketine benzer; bu sayede her gün belki en az 10 kez squat yaparsınız.

  • Ayaklarınızın varlığını fark edin

Sürekli oturursanız, metabolizmanız yavaşlar. Oysaki ayaklarınız sizi, hayalinizdeki vücuda doğru götürür. Ayaklarınızın varlığını fark edin, hareketlenin. Örneğin, mutfaktan sofraya yemek taşırken tepsiyle getirmeyin, tek tek getirin ki yürüme fırsatı doğsun. Bir başka örnek: otobüsten bir durak önce inip yürüyün. Çamaşır asarken, sepetten çamaşır almak için squat yapar gibi eğilip kalkın.

Göreceksiniz, tüm bu küçük değişimler sayesinde kilo vereceksiniz, vücudunuzla birlikte hayatınız değişecek!

Diyet yapmadan kilo verme yöntemlerini uygulayın, unutmamak için defterinize yazın, aklınızda fikrinizde hep kilo vermek olsun… Kendiniz için dua edin, yardım isteyin… Emin olun, üstünüze düşeni yaptığınızda kolayca kilo vereceksiniz.

gobek