Dişleri beyazlatan 8 süper besin!

Lekeli ve beyazlığını kaybeden dişlere sahip olmamak için, kahve, kırmızı şarap, çay gibi içecekleri tüketirken dikkat etmek gerekir. Diş sağlığını korumak için, diş doktorunun kontrolü ve günlük bakım rutininin yanı sıra, beslenme alışkanlıkları da çok önemlidir. Yüksek Topuklar ekibi olarak sizlere dişleri beyazlatan süper besinler sunuyoruz. Özel haberimizi hemen okumaya başlayın ve dişleri beyazlatan besinlerle göz kamaştıran bir gülüşe sahip olun!

Süt ve süt ürünleri

Süt ve süt ürünleri, içerdikleri kalsiyum miktarı sayesinde dişleri güçlendirir. Aynı zamanda, diş minelerini daha sağlıklı ve daha beyaz bir hale getirir. Yalnız, bir noktaya değinmekte fayda var! Kalsiyum içeren her besin, dişleri beyazlatmaz. Örneğin; kalsiyum deposu olan ıspanak dişleri beyazlatmaz, aksine dişlerde renk değişimine neden olur.

Çilek

Çileğin temel maddelerinden biri olan malik asit, diş yüzeyini tazeler, renk değişimlerinin önüne geçer. Aynı zamanda, damarları büzer. Diş ve diş etlerinde meydana gelen kanamaları durdurur.

Badem ve ceviz

Badem, ceviz gibi kuruyemişlerin çiğnemesi zor olduğundan, plaklara sürtünür. Aşındırıcı yapısı, diş yüzeyindeki lekeleri çıkarır. Dişlere doğal bir peeling uygulayarak lekeli görünümü azaltır. Ayrıca, ceviz ve bademin çok sağlıklı protein ve yağ deposu olduklarını da unutmamak lazım…

Portakal

Portakal lifli yapısı sayesinde, çürümeye ve sararmaya sebep olan asiti düzenler. Bu asitin dengelenmesi, dişin beyazlamasına da etki eder. Aynı zamanda C vitamini içerdiğinden bağışıklık sistemi için çok faydalı bir meyvedir.

Elma

Elma, diş etlerini güçlendiren bir meyvedir. Su oranı fazla olduğu için, tükürük üretimini artırır. Bu da, dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Renk değişimine ve kötü nefes kokusuna sebep olan bakterileri etkisiz hale getirir.

Su

Bol su içmek, ağızdaki hidrasyon seviyesini dengede tutarak, sağlıklı gülüşlere sahip olmanızı sağlar. Aynı zamanda, ağız içindeki asidi azaltır ve diş minelerinin zarar görmesini önler.

Yüksek Topuklar öneriyor:

Diş hassasiyetine evde çözüm önerileri

Dişlere iyi gelen besinler

Evde diş bakımının püf noktaları

Yorum Yapın

vestel