evde-dis-beyazlatma-icin

Evde diş beyazlatma nasıl yapılır?

Evde diş beyazlatma için en etkili yöntemlerden biri doğru diş fırçalama tekniklerini kullanmaktır. Bu sayede hem diş sağlığınızı koruyacak hem de bembeyaz dişlerle güvenle gülümseyeceksiniz. Dişlerden diş etlerine kadar nazikçe ve düzenli diş fırçalamanın faydalarından biri dişlerinizin beyazlığını korumaktır.

Diş fırçalamanın önemi nedir?

Diş minesi çok sert ve sağlam yapılıdır; ancak hatalı fırçalama sonunda oluşan mikroskobik çizikler, ileride oluşabilecek çürüklere davetiye çıkarır. O yüzden, fırçalama sırasında dişlerimize dik olarak tuttuğumuz diş fırçasını çok fazla bastırmadan, yumuşak hareketlerle kullanmalıyız. Çok fazla bastırmak diş minesini zedeleyebilir ve diş etlerinde kanamaya ya da mikrop kapmaya neden olabilecek tahrişlere yol açabilir.

Diş etlerini neden fırçalamalısınız?

Dişçiler arasında, bir çeşit slogana dönüşmüş olan “kırmızıdan beyaza” sözünü unutmayın. Yani dişlerinizin yüzeyini temizledikten sonra fırçayı diş etlerinden dişlere doğru kaydırarak bir süre fırçalayın. Bu hem diş etleri ve dişlerin birleştiği noktaları temizler hem de diş etlerine masaj yapar. Fırça diş etlerinizle temas ederken daha yumuşak davranmayı da unutmayın.

anne-bebek-fircalama-2

Ağız içi temizlik nasıl sağlanır?

En sinsi bakteriler, ağzımızın arkasında bulunan, azı dişlerini hedef alır. Bu sinsi yaratıkların oyunlarını bozmak için, tüm dişleriniz gibi, azı dişlerinizin de tüm yüzeylerini iyice fırçaladığınızdan emin olun. Azı dişlerinin çiğneme yüzeylerini fırçalarken biraz daha sert bastırabilirsiniz; fakat iç ve dış yüzeylerde narin olmakta fayda var. Tüm bunlara ek olarak daha önce Yüksek Topuklar’da yayınladığımız evde diş beyazlatma yöntemlerini kullanabilirsiniz.

Dil ve yanaklarını fırçalıyor musunuz?

Evde diş beyazlatma için dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri dil ve yanakları fırçalamaktır. Mikroplar bu yumuşak dokuları çok seviyor olmalı ki, ağzımızdaki bakterilerin çoğunluğu, dişlerimize buradan saldırıyor. Oraları da fırçalarsanız, planlarını daha başlayamadan bozabilirsiniz.

Ne kadar fırçaladığınızı görüyor musunuz?

Bazı insanlar, diş fırçalarken gezinmeyi sever, bazıları da hızlı hızlı fırçalar dişlerini. Dişlerinizi ayna karşısında fırçalarsanız, dişlerinizin hiçbirinin ihmal edilmediğinden emin olursunuz. Diş bakımı aceleye gelmez, sakin ve yumuşak olun. Bu iş için ayıracağınız zaman, ne de olsa iki dakika. Zamanın yavaş geçtiğini düşünüyorsanız, sevdiğiniz bir şarkıyı açıp ona odaklanın veya gelecek için hayal kurup zihninizi uyarın.

[wp_ad_camp_2]

Son dokunuşun önemi nedir?

Son olarak yatmadan önce, diş ipi ve ağız gargarası kullanırsanız, yüreğiniz ve nefesiniz ferah bir şekilde, iyi bir uyku çekebilirsiniz.

Yüksek Topuklar Öneriyor:

son-icerik

Gece dişlerinizi fırçaladıktan sonra bir bardak su içmek kalp krizine karşı koruma sağlar.

Evde diş beyazlatma yöntemlerini öğrenmek için tıklayınız!