evde-dis-beyazlatma-icin

Diş beyazlatma yöntemleri nelerdir?

Doğal diş beyazlatma yöntemlerini uygulayarak hem diş sağlığınızı koruyabilir hem de bembeyaz dişlerinizle beğeni toplayabilirsiniz. Doğanın sunduğu mucizevi etkili diş beyazlatma yöntemlerinden fayda görmek için düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir.

Elma

Elma, diş yüzeyindeki lekelerin giderilmesini sağlamaktadır. Bakterilerin yok olmasını sağladığı için dişlerinizin daha beyaz ve temiz görünmesine fayda sağlar.

Kereviz

Kereviz, lifli ve sert yapılı bir gıda olduğundan, yenildiğinde diş etlerine masaj yapar ve diş aralarını temizler. Ayrıca diş yüzeyindeki plakların giderilmesine de yardımcı olur.

Havuç

Havucu, dilimlemeden bütün hâlde tükettiğinizde, diş yüzeyinde biriken tabakların temizlenmesine yardımcı olursunuz. Dişleri beyazlatmada herhangi bir yan etkisi olmamasının yanında, tüketimi vücut için de oldukça faydalıdır.

[wp_ad_camp_2]

Çilek

Ortadan ikiye böldüğünüz bir çileği diş yüzeyinizde gezdirdiğinizde dişlerinizin beyazlamasını sağlarsınız. Diş üzerinde lekelerin oluşmasını da engelleyen çileği tükettikten sonra ağzınızı çalkalamayı ya da bir bardak su içmeyi ihmal etmemelisiniz.

Adaçayı

Bir çorba kaşığı öğütülmüş, kuru adaçayını bir çorba kaşığı karbonat ve yarım limon kabuğu rendesi ile karıştırıp, elde ettiğiniz karışım ile dişlerinizi fırçalarsanız, dişlerinizin beyazlamasını sağlamış olursunuz. Bir süre sıcak suda beklettiğiniz adaçayını yine diş yüzeyinize sürerek beyazlama elde edebilirsiniz.

Karbonat

Diş beyazlatmada belki de bilinen en eski yöntem olan karbonat, tek başına işe yaramayabilir. 1 çay kaşığı karbonat, yarım limon suyu ve 3 damla zeytinyağı ile bir karışım elde edip bu karışımla dişlerinizi fırçalayabilirsiniz. Bu sayede dişleriniz istediğiniz beyazlığa kavuşmuş olacaktır.

Sert Meyveler

Oluşumları itibariyle sert olan meyveleri ısırarak tüketmek, diş üzerindeki plakların giderilmesine ve daha beyaz dişlere sahip olmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda ağızda oluşabilecek bakterilerin de önüne geçen bu meyveler armut, ayva ve elmadır. Ayrıca, portakal kabuklarının iç kısımlarını da dişlerinize sürüp, doğal bir beyazlık sağlayabilirsiniz.

[wp_ad_camp_2]

Diş Fırçalama Tekniği

Fırçayı dişeti çizgisine 45 derece açı ile tutarak diş yüzeylerini dişetinden dişe doğru fırçalayın. Tüm dişlerin dışını, içini ve çiğneme yüzeyini ileri doğru kısa hareketler kullanarak nazikçe fırçalayın. Bakterileri uzaklaştırmak ve ferah bir nefese kavuşmak için dilinizi önden arkaya doğru nazikçe fırçalayın.