Bembeyaz bir gülümseme için doğanın mucizevi besinlerinden faydalanabilirsiniz. “Yüksek Topuklar” ekibi olarak diş beyazlatan yiyecekleri araştırdık ve siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz. Günlük beslenmenizde diş beyazlatan yiyeceklere yer vererek daha sağlıklı ve beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

Şaşırtıcı ama gerçek: Kuru soğan!

Evet, kuru soğan yedikten sonra nefesimizde hoş olmayan bir koku oluşuyor. Ama bir dakika durun! Araştırmalar, kuru soğandaki kükürtün dişlerde plak ve diş taşı oluşumunu önlediğini gösteriyor. Bu sayede, diş yüzeyi beyazlığını sağlıklı biçimde koruyor. Üstelik, soğan yedikten sonra dişlerinizi fırçalama isteği duyuyorsunuz ve böylece tam ağız bakımı yapılıyor.

Tatlı ve faydalı: Mevsiminde çilek!

Çileğin rengi kırmızı olsa da diş beyazlatan yiyecekler listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Uzmanlar, hafif pütürcüklü yapısıyla diş yüzeyine zarar vermeden temizleyen çileği tavsiye ediyor. Günün herhangi bir saatinde çilek yiyebilir veya kahvaltıda yulaf ezmesiyle yapacağınız lapalara ekleyebilirsiniz.

Kesinlikle çok etkili: Yoğurt!

Kalsiyum içeren yoğurt, kemik sağlığını güçlendiriyor; birçoğumuz bunu biliyoruz! Doğal bakteri temizleyici özelliğe sahip yoğurt, diş taşı ve plak oluşumunu önlemeye yardımcı oluyor. Düzenli tüketimde diş sararmasını önlüyor ve doğal diş beyazlatmada etkisini gösteriyor. Yoğurt, aynı zamanda sağlıklı kilo vermek için yararlanabileceğiniz mükemmel bir besindir.

Günde 2 kez 2 dakika dişlerinizi fırçalayın!

Diş sağlığı için koruyucu: Elma!

Her gün bir elmanın sağlık için faydalarını biliyorsunuz, peki diş beyazlatan yiyeceklerden biri olduğunu biliyor musunuz? Tükürük salgısını artırıp diş yüzeyinin kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Ayrıca, elmayı ısırarak yemek diş etini güçlendiriyor. Ara öğünlerde elma tercih ederek hem doğal diş beyazlatma yapabilir hem de sindirim sistemini koruyabilirsiniz.

Her konuda yardımcınız: Su!

Kahve, çay, şarap, sigara tüketimi dişlerin sararmasına sebep olur. Bu alışkanlıklarınızdan vazgeçemiyorsanız, hemen diş fırçalamaya vaktiniz yoksa bile bir büyük bardak su için. Yüzeysel bir temizleme gibi görünebilir ama diş beyazlamasına gerçekten yardımcı olur. Ağız içindeki besin artıklarını temizler, tükürük salgısını artırır.