Bu hafta son günlerin aranan yüzlerinden Dilan Çiçek Deniz’i tanıyacağız. Güzel oyuncu özellikle reyting rekorları kıran Çukur dizisi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Peki Dilan Deniz Çiçek kimdir? Hakkında merak edilen her şeye bu yazımızda değineceğiz.

Dilan Çicek Deniz Hayatı

Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995’te Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Babası Orhan Deniz ve annesi Hale Temizyürek öğretmendir. Kendisi eğitimine Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği bölümünde devam ederken, asıl istediği bölüm olduğuna karar verdiği Karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır. Genç yaşına rağmen hedeflerine giden yolda hızla ilerleme sağlayarak, lise yıllarında aldığı tiyatro eğitimi sonrasında katıldığı Liselerarası Tiyatro Yarışması’nda oyunculuk ödülü kazanmıştır.

İlerleyen yıllarda modellik yapmaya başlayan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında katıldığı Elidor Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda 2. olmuş ve dikkatleri üzerine çekmeye başlamıştır. Bu başarısının ardından Miami’de düzenlenen Kainat Güzellik Yarışması’nda da ülkemizi temsil etmiştir.

dilan-cicek-deniz

Dilan Çiçek Deniz Kariyeri

Oyunculuk kariyerine 2015 yılında Star Tv’de yayınlanan ‘’Tatlı Küçük Yalancılar’’ adlı diziyle başlamıştır. 13 bölüm yayınlanan dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Alperen Duymaz, Beste Kökdemir, Büşra Develi, Burak Deniz gibi o dönemde yıldızı yeni parlayan genç oyuncularla rol almıştır. Dizinin sonlanasının ardından aynı yıl içerisinde Kanal D’de devam eden ‘’Güneşin Kızları’’ dizisinde Evrim Alasya, Emre Kınay, Hande Erçel, Burcu Özberk, Berk Atan ve Tolga Sarıtaş gibi oyuncularla birlikte rol almıştır. Ancak oyunculuk anlamında dikkatleri üzerine çektiği projesi başrolünde yer aldığı ve 2016 yılında Kanal D’de yayınlanan ‘’Bodrum Masalı’’dır. Dizideki performansı oldukça beğeni toplamıştır. Dizinin diğer başrollerinde Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Alperen Duymaz ve Hilmi Cem İntepe rol almıştır. Aynı yıl içerisinde Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘’Yıldızı Parlayan’’ ödülüne de layık görülmüştür.

Hızla ve başarıyla devam ettiği kariyer yolculuğunda şimdilerde Show TV’de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan Çukur dizisinde Sena karakterini canlandırmaktadır.

Dilan-cicek-kimdir

Dilan Çiçek Deniz Aşk Hayatı

Güzel oyuncunun özel hayatında ise biraz şanssız günler geçirdiğini söyleyebiliriz. İki yıldır birlikte olduğu Okan Yantır ile ayrıldığına ilişkin söylentiler var. Taraflardan resmi açıklamalar gelmese de bu ayrılığa sevilen oyuncunun beğeniyle sürdürdüğü Çukur dizisindeki öpüşme sahnelerinin yol açtığı konuşuluyor. Yüksek Topuklar ailesi olarak kendisine uzun ve başarılı bir kariyer diliyoruz, umarız iş ve aşk hayatında hep mutlu olur!