Son günlerin popüler oyuncusu Dilan Çiçek Deniz hakkında merak edilenleri açıklıyoruz! Boyu, kilosu, sevgilisi hatta Dilan Çiçek Deniz burcunu öğrenmek için hemen özel haberimizi okuyun!

Dilan Çiçek Deniz Sivas doğumlu!

Güzel oyuncu, 1995 yılında Sivas’ta doğmuştur. Annesi ve babası öğretmen olan Dilan Çiçek, lisedeyken üç sene tiyatro eğitimi aldı. 17 yaşındayken Liselerarası Tiyatro Yarışması’na katılarak, oyunculuk ödülü aldı.

Asıl okumak istediği bölüm Edebiyat!

Dilan Çiçek, üniversite eğitimini Ege Üniversitesi’nde Turizm Rehberliği bölümünde devam ettirken ani bir kararla okuldan ayrıldı. Asıl istediği bölüm Karşılaştırmalı Edebiyat’tı. Bunun için yeniden sınava hazırlanmaya başladı.

İlk şiirini 9 yaşındayken yazdı!

Oyunculuğun yanında şiire de ilgi duyan güzel oyuncu ilk şiirini 9 yaşında yazdı. 15 yaşında “Güneşi Annem Sanırdım” adlı bir şiir kitabı çıkardı. Şiirin yanı sıra, tenis, basketbol, voleybol, piyano, gitar, karate kurslarına da gitti.

Kainat Güzellik Yarışması’nda ülkemizi temsil etti!

Modellik de yapan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında Miss Turkey Güzellik Yarışması’na katıldı ve ikinci oldu. Daha sonra da Miami’de düzenlenen Kainat Güzellik Yarışması’nda ülkemizi temsil etti.

Dilan Çiçek Deniz’in boyu ve kilosu

1.78 cm boyunda 60 kg olan Dilan Çiçek, kusursuz fiziğiyle izleyenleri kendine hayran bırakıyor.

İlk dizisi Tatlı Küçük Yalancılar!

Dilan Çiçek’in ilk rolü, 2015 yılında yayınlanan “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisindeki “Ebru” karakteri oldu. Dizide güzel oyuncuya, Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Alperen Duymaz, Beste Kökdemir, Büşra Develi, Burak Deniz gibi isimler eşlik etti.

Daha sonra “Güneşin Kızları” dizisine dahil oldu. Bu dizide, “Elif” karakterine hayat verdi.

“Bodrum Masalı” adlı dizide başrolü oynayan Dilan Çiçek’in yükselişi giderek hızlanıyordu.

Şimdilerde “Çukur” dizisindeki başarılı performansıyla karşımıza çıkıyor.

Altın Kelebek Ödülü aldı!

Dilan Çiçek Deniz, 2016 yılında Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde, yıldızı parlayan ödülüne layık görüldü.

Oyunculukta sınırı yok!

Güzel oyuncu, oyunculukta tabuları olmadığı sık sık dile getiriyor. Tek istediği, her şeyin planlı ve programlı ilerlemesi.

Tam bir Kova kadını!

28 Şubat’ta doğan Dilan Çiçek, Kova burcu. Çocukluğundan beri kendisini ruhen olgun hissettiğini belirtiyor. Planlı ve programlı olmak güzel oyuncunun takıntısı…

Dil öğrenme konusunda çok yetenekli!

İngilizce bilen ve şimdilerde İspanyolca öğrenmeye çalışan Dilan Çiçek, bir yandan denemeler yazıyor. Sylvia Plath ve Dostoyevski okumayı seviyor.

Üniversiteye devam ediyor!

Dilan Çiçek Deniz, oyunculuk yaparken aynı zamanda Bilgi Üniversitesi’nde Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde okumaya da devam ediyor.

Yeni bir kitap yazıyor!

Yeni bir kitap yazan güzel oyuncu, kitabında illüstrasyonların, şiirlerin ve denemelerin olacağını belirtti.

Dilan Çiçek Deniz’in sevgilisi kim?

Kendisi gibi oyuncu olan Furkan Andıç’la aşk yaşamaya başlayan Dilan Çiçek, son zamanlarda yeni aşkıyla sık sık karşımıza çıkıyor.