detoks-suyu-tarifi

  • Detoks suyu ne işe yarar?

Suyun içine limon, portakal veya zencefil ekleyip içenler var ve buna detoks suyu adı veriliyor. Peki, detoks suyu ne işe yarar? Detoks suyu kaç gün içmek gerekir, nasıl yapılır ve detoks suyu faydaları nelerdir? 

  • Detoks suyunun faydaları nelerdir?

Sebze, meyve ve baharatlarla hazırlanan detoks suyunu, sağlıklı yaşamak ve kilo vermek isteyenlere tavsiye ediyorum. Detoks suyu, vücudun su ihtiyacını karşılamaya, toksin ve ödemlerden kurtulmaya, tatlı isteği ve aşırı iştahı dengelemeye yardımcı olur.

  • Detoks suyu içmenin avantajı nedir?

Daha çok su içmek için mükemmel bir çözümdür. Örneğin, portakal kullanılarak yapılan detoks suyunun harika bir aroması vardır. Sade suyun tadından hoşlanmayanlar için lezzetli bir kilo verme yöntemidir.

  • Detoks suyu zayıflatır mı?

Detoks suyunda taze zencefil kullandığımızda vücuttaki ödem, toksin ve selülitlerin temizlenmesine yardımcı olur. Su içinde bekletilen şifalı besinler, faydalı özlerini suya bırakır. Sıvı şekilde alınan vitaminler, vücut tarafından hızlıca kullanılır ve kilo vermede etkili olur.

ananasli-detoks-suyu-1

  • Detoks suyu içerken diyet yapılmalı?

Elbette, detoks suyu içerken temiz beslenme ve sporla desteklenmesi gerekir. Örneğin, göbek eriten detoks suyu tarifini uygularken beraberinde göbek eritme hareketleri yapmanız faydalıdır. Bu mükemmel birleşimle, sarkma olmadan kilo verebilir, metabolizmanızı gençleştirebilirsiniz.

  • Detoks suyu metabolizma hızlandırır mı?

Su içmenin faydalarından biri, metabolizma hızını yükseltmektir. Hızlı çalışan metabolizma, tüketilen besinlerin daha hızlı yakılıp sindirilmesini ter, idrar ve dışkı yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. Bu yüzden tekrar edeyim: Sağlıklı yaşamak ve kilo vermek için sade su veya detoks suyu içmek faydalıdır.

Detoks suyunu her gün içerseniz fayda görürsünüz.

  • Detoks suyu nasıl kullanılmalıdır?

Detoks suyunu saat başı bir bardak içebilirsiniz. İştah kontrolünü sağlamak için yemeklerden önce bir büyük bardak içmek faydalıdır.

  • Detoks suyu kaç gün içilmelidir?

Detoks suyunu, istediğiniz kiloya inene kadar her gün içmelisiniz. Bunu tıpkı ilaç kullanmak gibi düşünebilirsiniz. Bir hastalık tedavisinde doktorunuz size ilaç önerdiğinde, iyileşene kadar ilacı içmeniz gerekir. Aynı şekilde detoks suyunu da sürekli ve düzenli içerseniz faydalı olacaktır.

gobek-eriten-detoks-suyu

  • Detoks suyu nasıl yapılır?

Sebze, meyve ve baharatlarla detoks suyu yapabilirsiniz. En doğru detoks suyu tarifini “Yüksek Topuklar” kadın sitesinde bulabilirsiniz.

TIKLA OKU: EV YAPIMI DETOKS SUYU TARİFİ