California Cevizi
California Cevizi

Detoks suyu kaç gün içilmeli?

Bağışıklık sistemini güçlendiren, kilo vermeye yardımcı, yağ yakıcı detoks suyu tarifini daha önce paylaşmıştım. Şimdi, çok merak bir soruya cevap veriyorum: Detoks suyu kaç gün içilmeli? Hayatınızı kolaylaştıracak bilgiler, özel haberimizde!

Salatalık, limon, maydanoz, çilek, kivi, nane, elma gibi besinlerle hazırlanan detoks suyunun en temel özelliği yüksek oranda C vitamini içermesidir. Bu sayede, metabolizma hızını yükseltmeye, karaciğer sağlığını güçlendirip ödem söktürmeye yardımcı oluyor.

İlkokul fen bilgisi derslerinden mutlaka hatırlarsınız: C vitamini, o gün ne kadar alınmışsa ihtiyaç olduğu kadar vücutta kullanılır, fazlası ise idrar, solunum ve ter yoluyla vücuttan dışarı atılır. Bu bilgiyi size sunuyorum çünkü, detoks suyunu her gün içebileceğiniz anlamına geliyor. C vitamini içeren detoks suyunu vücut, gerektiği kadar kullanır, fazlasını dışarı atar.

Detoks suyu içerken nelere dikkat etmeliyiz?

Az evvel açıkladığım gibi, detoks suyunu her gün içebilirsiniz. Ancak, miktarına dikkat etmeniz gerekiyor. Günde bir litre detoks suyu içmenizi tavsiye ediyorum. Bu miktar hem sağlıklıdır hem yeterlidir.

Besinlerin faydalarından bahsediyor olsak bile, bazı yan etkilerini göz önünde bulundurmamız gerekiyor. Örneğin, limon çok şifalı bir besindir ancak bazı kişilerde tansiyon düşüklüğüne sebep olabilir. Nane, çok şifalı bir bitkidir ancak emzirenlerde anne sütünün azalmasına sebep olabilir. Çilek, sağlık ve kilo verme açısından çok faydalıdır, ancak bazı kişilerde ciltte kızarıklık ve alerjiye neden olabilir.

Detoks suyunun faydalarını görüyorsanız, her gün içebilirsiniz.

Bu bilgileri sizinle paylaşıyorum çünkü, ihtiyacınıza ve varsa hastalıklarınıza göre detoks suyu yapmanız gerekiyor. Eğer, detoks suyu içtiğinizde kendinizi;

  • Daha dinç
  • Enerji dolu
  • Mutlu
  • İştahı dengeli

Sağlıklı kilo veriyor olarak hisediyor ve görüyorsanız, her gün detoks suyu içebilirsiniz.

gobek

Yorum Yapın

vestel