Ödem atmak, kilo vermek, karaciğerimizi temizlemek, yorgunluktan kurtulmak, daha mutlu olmak ve beslenmemizi düzenlemek için hep birlikte detoks programına başlıyoruz! Öncelikle detoks nedir, kimlerin ihtiyacı vardır konu başlıklarına değineceğim; sonraki yazımda ise gerekli malzemelerin listesini paylaşacağım.

Detoks genel hatlarıyla; soluduğumuz hava, her gün yiyip içtiğimiz besinler, kullanılan ilaçlar nedeniyle vücutta biriken zehirli atıkların dışarı atılmasıdır. Evimizi, mutfağımızı temizlemeye nasıl ihtiyaç duyuyorsak, vücudumuz da temizlenmeye ihtiyaç duyar ve her temizlik sonrasında olduğu gibi detokstan sonra da kendinizi harika hissedersiniz! Eğer kilo fazlanız varsa, eliniz yüzünüz şiş uyanıyorsanız, sinirli ve yorgun hissediyorsanız, ödem varsa ve uyku bozuklukları yaşıyorsanız; detoks yapmak size iyi gelebilir.

Detoks programını Amerika’da öğrendim!

3 günlük detoks programını New York’ta bulunduğum sürede araştırdım ve Amerika’nın en iyi sonuç veren çalışmalarından biri olduğunu gördüm. Biliyorsunuz, Amerika’da şişmanlık ciddi bir problem olduğu için bu sorunu çözmek için her dakika yepyeni araştırmalar yapılıyor. Bu sebeple de zayıflama ve sağlıkla ilgili yeni gelişmeler hep Amerika’dan geliyor. Ben de hem spor hem beslenme eğilimlerimi buradaki araştırmalara göre düzenlerim. Şimdi sizlerle, hem özel bilgilerimi hem de detoks programının gerekli malzemelerini paylaşacağım.

Detoksa Cuma günü başlıyoruz!

Detoks programına 9 Ocak Cuma 2015 tarihinde başlıyoruz; bunun sebebi pek çoğumuz için hafta sonu tatili var ve bu sayede detoksa daha iyi odaklanabiliriz. Şimdi sizden istediğim bu yola başladığınızda dönmemek üzere hem kendinize hem bana söz vermenizdir; eğer 3 günlük detoks programını bitiremeyeceksiniz hiç başlamayın! Ama ben sizin, 3 gün boyunca kendi sağlığınız için bu harika programın sonuna kadar gideceğinize eminim; yapacaksınız değil mi?

Ruhsal hazırlıklarınızı yapın!

Bugünden itibaren kendinizi ruhsal olarak detoksa hazırlayın ama lütfen daha önce yaptığınız gibi ‘nasılsa Cuma günü detoksa başlıyorum, her şeyi bol bol yiyeyim’ demeyin! Her an, her saniye vücut sağlığınız için faydalı yiyeceklerle beslenmelisiniz. Ne kadar erken vücudunuzu hazırlarsanız, detokstan o kadar iyi sonuç alırsınız.

Korkmayın, aç kalmayacaksınız!

Detoks programında aç kalmadan sakın korkmayın çünkü vücudunuzu temizleyecek ve tok tutacak yiyecekleri doyana kadar yiyebileceksiniz. Stres girmenize hiç gerek yok, çünkü kendinizi gayet iyi hissederek ve açlık çekmeden detoks yapacaksınız. Canınız tatlı istemeyecek çünkü dengeli besleneceksiniz. Baş ağrısı, el titremesi olmayacak çünkü kan şekeriniz dengede olacak.

Detoks alışveriş listemizi görmek için tıklayınız

DETOKSUN TÜM YAZILARI İÇİN BURAYA TIKLAYIN