Deterjanı sadece bulaşık yıkamak için değil, birçok farklı alanı temizlemek için kullanabilirsiniz. Yüksek Topuklar ekibi olarak deterjanın farklı kullanım alanlarını sizler için araştırdık. İşte deterjanla pratik temizlik bilgileri…

Deterjanın farklı kullanım alanları

Evinizin bahçesi mi var? Birkaç damla deterjan kullanarak çimlerinizi daha yeşil hale getirebilirsiniz.  Yapmanız gereken, 1 kutu kola ve 1 bardak bulaşık deterjanını karıştırarak bahçenizi sulamanız. Bu formülü 3 haftada 1 ya da ayda 1 defa tekrar edebilirsiniz.

deterjan-1906-3

Mutfak robotunun birçok minik ve zor temizlenen malzemesi vardır. Deterjan kullanarak bu minik parçaları rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Bunu yapmak için blenderın içine sıcak su ve birkaç damla deterjan koyup çalıştırın. Daha sonrasında ise iyice durulayın.

Çamaşır deterjanının çıkaramadığı lekeleri bulaşık deterjanı ile kolayca temizleyebilirsiniz. Nasıl mı? Lekeli bölgeye deterjanı dökün ve biraz bekledikten sonra çitileyerek çamaşır makinesine atın.

deterjan-1906-1

Özellikle yazın fazlalaşan karıncalardan deterjan sayesinde kurtulabilirsiniz. Bunu yapmak için bir kova suya 1 bardak sirke ve bir kaşık bulaşık deterjanı ekleyin. Bu su ile evinizi özellikle karıncaların olduğu bölgeyi silin.

facebook-begen