Ayrıca yeni birisi hayatına girse ve ilişkiniz sürse, onun seni terk etmeyeceğinin garantisi var mı? Kimse birbiriyle bir ömür boyu birlikte olmak için söz veremez. Bu sözler çok romantiktir ama geçerli değildir. Duygular, düşünceler değişebilir. Kimse birbirinin hayatında kalıcı değildir unutma, hiçbir şey olmasa, ölüm var dünyada…

 

Sen sadece sevmeye bak. İnsan sadece severek büyür ve çoğalır. Madem onunla tekrar birlikte oldun, o zaman bırak bu düşünceleri de ilişkinin keyfini çıkar. Bir gün belki de sen onu terk edersin, belli mi olur?

 

Ailen kısmına gelince, yaşın daha genç olduğu için belki karşı çıkmış olabilirler ancak onlara gidip mantıklı biçimde konuş. Gelecek planlarından bahset. Mesleğinde yükselmek istediğin yeri anlat. Bu ilişkinin, bunları yapmak için sana güç verdiğini ve destek olduğunu açıkla. Hayatında sevildiğini hissettiğin zaman, bütün zorlukların üstesinden gelebilecek gücü kendinde bulduğunu söyle ve şu anda bir evlilik planın olmadığını söyle ve onları ikna et. Yaşın genç olduğu için evlenmeni istemiyor olabilirler. Onlara güvence ver.

 

Sevgilerimle

 

Candan Ünal

 

Yüksek Topuklar Aşk & İlişkiler Editörü

 

candan.unal@yuksektopuklar.net

 

Twitter: @candanunal

 

Facebook: www.facebook.com/candanunalaskveiliskiler

 

okur mektubu

 

Öncelikle merhabalar;

 

Ben 19 yaşında sağlık kurumunda çalışmaktayım. Şu anda 4 senelik bir ilişkim var. Bundan 4 sene önce yani ben 15 yaşındayken biri ile tanıştım. ………………….