Kilo vermek, sizin için bir problem olmaktan çıkıyor. Çünkü, “Yüksek Topuklar” ekibi olarak, denenmiş zayıflama yöntemlerini paylaşıyoruz. Bilimsel olarak kanıtlanmış kilo verme yöntemleri sayesinde, hayalinizdeki hayata adım adım ulaşacaksınız. Haydi, hemen başlayalım!

  • Zayıflama günlüğü tutun!

Diyet yaparken başarılı sonuç almak için beslenme günlüğü tutmak, son derece yararlıdır. Bu sayede, farkındalık kazanır ve kilonuz üzerinde hakimiyet kurabilirsiniz. Denenmiş zayıflama yöntemleri arasında belki de en iyisi, gün boyunca tükettiğiniz her yiyecek ve içeceği deftere yazmaktır. Uzmanlar göre, her yediğini bir deftere not alan insanların programlarını daha düzenli sürdürüyor. 

  • Tatlı tatlı kilo verin!

Çikolata severlere harika bir haberimiz var: Denenmiş zayıflama yöntemleri arasında, çikolata yiyerek kilo vermek de var! Ancak, bitter çikolatadan ve dengeli tüketimden bahsediyoruz. Kaliforniya Üniversitesi’nin araştırmasına göre; dengeli miktarda bitter çikolata tüketenler tatlı krizlerine girmeden mutlulukla kilo veriyor.

İpucu: İdeal ölçü, 2 küçük kare bitter çikolatadır. Bunu kahvenin yanında tercih edebilirsiniz.

  • Dışarıda öğle yemeği yemeyin!

Araştırmalara göre; öğle yemeklerini dışarıda yemeyi tercih eden insanlar, evde hazırlayanlara göre daha fazla kilo alıyor. Restoranlarda, kafelerde yemek yemenin kilo almaya neden olduğu biliniyordu fakat araştırmacılar öğle yemeğinin dışarıda yenmesi yerine evde hazırlanması gerektiğini  özellikle vurguluyor. Bu sayede yediğiniz salata bile olsa, içeriğini bilir ve fazla kalori alımından kendinizi koruyabilirsiniz.

  • Sert besinlerle iştahı kontrol edin!

Havuç, turp, beyaz lahana, pancar, kereviz gibi sert besinler tüketerek çiğneme ihtiyacını tatmin edebilir, iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz. Özellikle televizyon karşısında otururken veya çalışırken atıştırma huyunuz varsa, kendinize bir sebze kokteyli hazırlayın. Havuç, salatalık, turp dilimleyip üzerine taze sıkılmış limon suyu sıkın. Bu sayede vitamin, mineral alıp daha kolay kilo verebilirsiniz.

  • Telefonunuza alarm kurarak su için!

Aslında hepimiz, denenmiş zayıflama yöntemleri arasında birinci sırada su içmek olduğunu biliyoruz. Ama bazen su içmeyi unutuyoruz hatta günlerce aklımıza gelmiyor. Ancak, biz “Yüksek Topuklar” editörleri olarak, buna bir çözüm bulduk! Saat başı bir bardak su içmeyi hatırlatması için telefonumuza alarm kurduk. Alarm çalınca hemen bir bardak suyu yudum yudum ve oturarak içiyoruz. Zaten, alışkanlık kazanmak için o davranışı 21 kez tekrar etmek yeterli oluyor. Bir zaman sonra su içmek, doğal bir davranışa dönüşüyor ve alarma gerek kalmıyor.

Kilo vermek, vücuttan yağ ve ödem atmak gerçekten harika bir duygu! İnsan, aynada kendine bakınca “Aferin, bana! Süper görünüyorum” diyor. Tabii ki sağlığı daha güçlü oluyor. Merdiven çıkarken nefesi tıkanmıyor, ilaç kullanmaya gerek kalmıyor. Bu yüzden, gerçekten size denenmiş zayıflama yöntemlerini tavsiye ediyoruz ki fazla kilolar sizi hapsetmesin. Bunu gerçekten yapabilirsiniz!

Diyet ve kilo verme üzerine çok sayıda faydalı bilgi veren makale hazırladık. Şimdi ve istediğiniz her an okuyup doğru bilgiler edinebilir, her zamankinden daha kolay kilo verebilirsiniz. Okumak için buraya tıklayın.